خانه ملت: عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: پیامک هایی که روز گذشته برای تشویق نمایندگان جهت رأی منفی به طرح برجام ارسال می شد از داخل قوه مقننه نبود از این رو هیأت نظارت به این موضوع ورود نمی کند.

عوض حیدرپور  با شاره به حواشی جلسه علنی روز گذشته مجلس توضیح داد: در جریان رسیدگی به کلیات طرح یک فوریتی مرتبط با برجام پیامک هایی به نمایندگان داده می شد تا با طرح مذکور مخالفت کنند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص این پیامک ها باید به این نکته اشاره کرد که آنها توسط نمایندگان ارسال نشده بود بلکه بیرون از قوه مقننه از نمایندگان می خواستند رأی منفی به طرح برجام دهند به این جهت هیأت نظارت به این موضوع ورود نمی کند.

وی همچنین در این خصوص که گفته می شود روح الله حسینیان علی اکبر صالحی را تهدید کرده است اظهار داشت: تصور می کنم حتی اگر آقای حسینیان چنین حرفی زده به شوخی گفته است. اعتقاد دارم طرح چنین موضوعی بیشتر به شوخی شبیه است.

حسنیان با صالحی شوخی کرد

حیدرپور گفت: آقای صالحی در نطق پایانی تلاش کرد از خود دفاع کند به این جهت کمی احساسی رفتار کرد نطق رئیس سازمان انرژی اتمی کشور سه بخش داشت بخشی از خود دفاع کرد و در دو بخش دیگر در خصوص مسائل هسته ای نکاتی عنوان شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تأکید کرد: تصور می کنم ایشان شوخی آقای حسینیان را خیلی جدی گرفته بود و با احساس صحبت کرد به نظر من لازم نبود صالحی نطق کند چرا که همه نمایندگان باور دارند او یکی از چهره های خدوم نظام جمهوری اسلامی است و لازم نبود تا این اندازه از حرف های یک یا دو نفر از نمایندگان دلگیر شود.

صالحی هم دفاع نمی کرد چیزی از قدر و قیمت او کم نمی شد

وی اظهار داشت: برداشت من از صورت کلی ماجرا این است که اگر صالحی هم دفاع نمی کرد چیزی از قدر و قیمت او کم نمی شد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت همچنین با اشاره به صحبت های علیرضا زاکانی در نشست خبری و متهم کردن برخی به انتقام جویی از کمیسیون ویژه برجام گفت: آقای زاکانی را به مذاکرات روزی که برای کمیسیون ویژه برجام تصمیم گیری شد ارجاع می دهم در آن جلسه مقرر شد کمیسیونی برای رسیدگی به گزارش برجام تشکیل شود اعتقاد دارم این کمیسیون کار خود را انجام داده و وظیفه اش به پایان رسیده است.

حیدرپور تاکید کرد: در هیچکدام از موارد مطرح شده هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان ورود نخواهد کرد باید توضیح دهم که ورود ما به مباحث تنها با طرح یکی از اعضای هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان صورت می گیرد و نیازی به شکایت نیست.

عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس در خصوص تذکر شفاهی بهرام بیرانوند گفت: در اولین جلسه هیأت نظارت این موضوع مورد بررسی قرار می گیرد و اگر لازم باشد به نماینده تذکر داده می شود نمایندگان موظف هستند در طرح مسائل خود از تریبون خود زیبا سخن بگویند.

27220

کد خبر 467177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =