فرماندار کرج: کارت تردد "جاده سبز" برای خودروهای جاده چالوس صادر شود

ایرانی، معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج،پیشنهاد صدور کارت تردد جاده سبز، برای خودروهای عبوری جاده چالوس در روزهای تعطیل را مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین البرز، محمد تقی ایرانی، با بیان این مطلب در جمع تعدادی از خبرنگاران استان البرز گفت: جاده چالوس، یکی از زیباترین جاده های جهان است که می بایست برای حفظ زیبایی های این جاده، و ماندگار نمودن آن برای نسل های بعد تلاش نماییم . این در حالیست که با افزایش حجم تردد در این جاده در سال های اخیر، موجب شده تا علاوه بر مشکلات ترافیکی ، شاهد گسترش روزافزون آلودگی های زیست محیطی در حاشیه رودخانه کرج و نارضایتی روستاهای اطراف این جاده سبز باشیم.
وی افزود: از سوی دیگر، یک طرفه نمودن جاده چالوس در روز های تعطیل و آخر هفته ، باعث ایجاد مشکلاتی برای ساکنین این منطقه می شود. چرا که دسترسی به حداقل امکانات نظیر نیاز به خدمات مراکز بهداشت و درمان و امورات روزمره ، در ساعات ابتدای طرح یک طرفه از جنوب به شمال، محدود می شود .
ایرانی، اضافه کرد: ظرفیت تردد در جاده چالوس بسیار محدود است اما در روزهای پایان هفته و ایام تعطیل این تردد به دهها هزار خوردو هم افزایش پیدا می کند که این موضوع ، امکان امداد رسانی در زمان ترافیک جاده یا بروز سیل و حوادث را به حداقل می رساند و دغدغه اصلی مدیران استان البرز است.
فرماندار کرج در ادامه ، توضیحات بیشتری در زمینه پیشنهاد کارت تردد جاده سبز ارائه نموده و گفت: من طرح های زیادی را در خصوص برطرف نمودن مشکل ترافیک جاده چالوس در ذهن داشته ام که با مشورت با کارشناسان ، آنها را مور بررسی قرار داده ام، اما به نظر من صدور"کارت تردد جاده سبز" ، در روزهای پایان هفته و ایام تعطیل می تواند در حل این مشکل به صورت جدی اثرگذار باشد.
وی افزود: در این طرح پیشنهادی،در روزهای پایان هفته تعداد محدودی کارت تردد جاده سبز به شهروندان متقاضی رورد به این جاده فروخته می شود و هر خودرو قبل از ورود به جاده چالوس، با پرداخت مبلغی حدود 20 هزار تومان، اقدام به تهیه کارت تردد نماید. در این صورت تنها تعداد مشخصی کارت تردد فروخته می شود که متناسب با ظرفیت جاده است و کسانی که بدون کارت وارد محدوده طرح شوند توسط پلیس و دوربین های ترافیکی، ممانعت و یا جریمه خواهند شد.
ایرانی، در خصوص نحوه هزینه کرد مبالغ دریافتی از شهروندان گفت: در سال های اخیر جاده چالوس با آسیب های زیادی از لحاظ زیست محیطی مواجه شده است که اجرای این طرح می تواند موجب برطرف نمودن بسیاری از مشکلات زیست محیطی این منطقه، پاکسازی محیط زیست ، نگهداری و محافظت از جنگل ها و مراتع، رودخانه ها غارهای منطقه، حفاظت از حیات وحش ، بازسازی و حفظ تونل ها و مسیر جاده، راهسازی برای روستاها و تاکین امکانات امداد و نجات نظیر پد هلی کوپتر امداد و حتی ساخت بیمارستان های مجهز در نقاط مختلف این جاده زیبا گردد.
معاون استاندار البرز،به ضرورت تعریف ساز و کار اجرایی این طرح در صورت تصویب در شورای برنامه ریزی استان اشاره کرده و گفت: می بایست امکان دسترسی اینترنتی شهروندان برای خرید کارت تردد و همچنین اهالی جاده چالوس برای معافیت از طرح به خوبی اجرا شود. همچنین هماهنگی پلیس راهوردر اجرای این طرح بسیار ضروری است.
فرماندار کرج در پایان از رسانه ها خواست تا با اطلاع رسانی در زمینه این پیشنهاد، برای جمع آوری دیدگا های مختلف کارشناسان و شهروندان در این خصوص و انعکاس آن به فرمانداری همکاری لازم را داشته باشند تا بتوان بهترین تصمیم را برای حل مشکل جاده چالوس اتخاذ کرد.

کد خبر 471562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 4
  • بی نام A1 ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۹
    2
    بهتر است پیش از ارائه طرح های فی البداهه غیرکارشناسی که هزینه های بیشتری را بر مخارج سنگین زندگی خانوارهای ایرانی تحمیل می کند، اجرای قوانین بدیهی و معطل مانده قانون اساسی مملکت نظیر محافظت از حریم منابع ملی که در سرتاسر مسیر و رودخانه جاده چالوس زورمدارانه زیر پا گذاشته شده است پس از سال ها دنبال شود.