معاون شهرداری تهران در نمایشگاه مطبوعات درباره مشکلاتی که مردم و مسافران مترو مطرح کردند، توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهندس تشکری هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری در نمایشگاه مطبوعات به غرفه خبرآنلاین آمد تا در گپ و گفت کوتاهی، از او در خصوص مشکلات شهروندان سوال کنیم.

یکی از اصلی تری محورهای گفتگو، درباره مشکلات مردم در متروی تهران به خصوص در ساعات پرتردد است که در ادامه می خوانید:

مردم درباره شلوغی و سرفاصله زیاد قطارها به شدت اعتراض دارند. چرا این مشکلات حل نمی شود؟
ما تکنولوژی و صنعتش را در اختیار داریم که مترو را توسعه دهید. ولی این ماشین دائما نیاز به سوخت رسانی دارد و اگر سوخت رسانی نشود، این ماشین موتورش متوقف می شود. تا امروز به همت شهردار تهران، آقای دکتر قالیباف با کمک شورای شهر توانسته این ماشین را پیش ببرد. دولت هم باید احساس کند مترو مال خودش است و پول بدهد و کمک کند ما کارها را پیش ببریم. امروز هیچ نسخه ای برای متروی تهران غیر از این که پول بدهند تا ساخت و ساز انجام شود، وجود ندارد. سرفاصله قطارها باید پول باشد تا واگن بخریم و در خطوط مستقر کنیم. تعمیرات قطارها نیاز به پول دارد. پروژه هایی که طول می کشد، اگر پول خوب بدهند، زمان ساخت کوتاه می شود.

همه مشکلات را پول حل می کند؟ یعنی مدیریت درست و بجا هیچ نقشی ندارد؟
ما اگر ضعفی در دانش و تکنولوژی، نیروی مجرب، دانش ساخت و مانند آن داشتیم، می گفتیم این عیب و نقص را داریم ولی یمطئن القلوب می گویم هیچ ضعفی در این خصوص وجود ندارد الا اینکه باید حمایت مالی بشود و دولت نیز باید این را بداند که باید به مترو کمک کند.


۴۵۲۳۱

 

کد خبر 478028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
  8 1
  وقتی می دونید که پولی برای خرید قطار وجود نداره، بیخودی خط و ایستگاه نسازید
 • آرش US ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
  10 0
  پس اینهمه درآمد هنگفت مترو چی میشه؟
 • بی نام A1 ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
  10 0
  دولت پول بده که ایستگاه ها را مثل ایستگاه دانشگاه امام علی در خط 3 حذف کنید
 • بی نام IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
  8 2
  دولت پول بده بابا . توی این مترو ها داریم خفه میشویم. خودتان توی ماشین های مدل بالا هستید خبر از مردم ندارید.
  • بی نام A1 ۰۴:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
   1 4
   و با دودش آلودگی به خورد ماها میدید ...
 • بی نام A1 ۰۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
  6 0
  در خبرها اومده بود كه شهرداري تهران با مصوبه شوراي شهر مبلغ 5000ميليارد تومان از جيب شهروندان تهراني ميتونه جهت پذيرايي در عراق در مراسم اربعين هزينه كنه فبل از آن بايد بگم همه ميدونند كه مخلص امام حسين و زوار آقا هسيتم ولي از قديم گفتند چراغي كه به خونه رواست به مسجد حرام است شما كه اين همه مشكلات داريد پس چگونه اين دستدلبازي ميكنيد آيا فكر نميكنيد بايد به پيشگاه الهي پاسخگو باشيد.آيا شهرداري وظيفه قانوني و شرعي در قبال مراسم اربعين يا وظيفه شرعي و قانوني آن در قبل شهروندان تهراني است لطفا يه مقدار به فكر بي بضاعتان كه هيين نزديكي زندگي ميكنند داشته باشيد تا كي بايد مسلموني خودمان رو در ويترين به رخ ديگران بكشيم آيا موقع آن نشده كه دست ديگران رو بگيريم.؟
  • بی نام IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۹
   2 0
   عزیزم 5 میلیارد نه 5000 میلیارد
 • بابک IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
  0 0
  وضعیت خط ۳ مترو در ساعات شلوغی واقعا اسف باره. آقای تشکری ۱۵ دقیقه معطلی در ایستگاههای خط ۳ و توقف قطار بین ایستگاهها فقط باعث فراری شدن مردم از مترو میشه.خواهشا این معزل خط۳ رو حل کنید.