۰ نفر
۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۷
توصیه پلیس به زائران حسینی

ایسنا نوشت: فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به ناامنی های کشور عراق و لزوم کنترل شدید ماموران عراقی در مبادی ورودی مرزها، از زائران خواست تا از حمل اقلام و اشیاء ممنوعه خودداری کنند تا ماموران مانع از سفر آنها نشوند.

سردار رضایی با حضور در استان بوشهر و در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اجرای طرح های تسهیلاتی برای زائران عتبات عالیات گفت: با توجه به ازدحام و تردد زائران آقا اباعبدالله الحسین(ع) از سه مرز چزابه، شلمچه و مهران، مرزبانی در حوزه مبادی، مکانهایی برای تسهیل زائران در نظر گرفته است که انشاءالله بدون بروز مشکلی خاص از این عزیزان پذیرایی کنیم.

وی افزود: در ملاقات و نشست های مشترک مرزی با مرزبان عراق، افسران رابط و هماهنگ کننده در دوسوی مرز تعیین شدند تا در صورت بروز هرگونه حوادث غیر مترقبه با هماهنگی این افسران، خودروهای امدادی و هلال احمر به آن سوی مرز اعزام شوند.

فرمانده مرزبانی ادامه داد: با توجه به ناامنی های موجود در عراق و نیاز به کنترل بیشتر در مبادی ورودی به مرزهای آن کشور، از سوی ماموران مرزی و پلیس عراق کنترل و سختگیری های مضاعف انجام خواهد شد که از تمامی زوار درخواست می کنم جهت جلوگیری احتمالی از سفر آنان، از حمل ادوات و اشیاء ممنوعه خودداری کنند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: ماموران مرزبانی با برنامه ریزی و تعاملات برون مرزی در سه مبادی ورودی با تلاش مضاعف خود در جهت برقراری امنیت و ایجاد نظم عمومی آماده خدمت رسانی به تمامی زائران می باشند و از تمامی زائران درخواست می کنم هنگام ورود وخروج از مرزها با مدیریت زمان از ازدحام در این مبادی جلوگیری کنند تا هم سفر راحت تری داشته باشند و هم ماموران و خادمان آنها در مرزبانی بهتر بتوانند در ایجاد نظم عمومی و امنیت زوار خدمت رسانی کنند.

فرمانده مرزبانی در ادامه مصاحبه خود با بیان توفیقات و کشفیات مرزبانی در مرزهای سراسر کشور بیان داشت: با تلاش ماموران مرزبانی در سراسر مرزها در هفت ماهه امسال بیش از 46 تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد افزایش داشته است.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار رضایی با اشاره به هجوم پناه جویان افغان برای پناهندگی به کشورهای اروپایی بیان کرد: در سایه تعاملات و نشست های مشترک مرزی با افغانستان و کنترل مضاعف مرزها توسط مرزبانان این کشور و نیز با تلاش مرزبانان ناجا از ورود اتباع غیر مجاز جلوگیری شد.

۴۲۴۲

کد خبر 480905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =