ایرنا نوشت: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از شیوع آنفلوآنزا در این استان خبر داد و گفت: در روزهای اخیر این بیماری ۵ نفر را راهی بیمارستان کرد.

دکتر محسن اعرابی گفت: روزانه یک تا دو گزارش مبنی بر بروز بیماری آنفلوآنزا در استان داریم که در کمترین زمان تحت پیگیری و درمان قرار می گیرند.

او افزود: تاکنون مرگ و میر ناشی از بیماری آنفلوآنزا در مازندران نداشتیم و این بیماری تحت کنترل قرار دارد و با رعایت بهداشت فردی ازسوی افرادی که مبتلا به سرماخوردگی هستند، این بیماری نیز آسیبی وارد نخواهد کرد.

به گفته او، تمام بیماران مبتلا به بیماری آنفلوآنزای شدید بستری در بیمارستان های این استان پس از طی زمان درمان از مراکز درمانی مرخص و در منزل دوران تکمیلی درمان پیگیری می شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران مهمترین راهکار برای پیشگیری از این بیماری را رعایت بهداشت فردی از سوی افراد بیمار به خصوص سرما خورده دانست.

65 ساله ها واکسن آنفلوانزا تزریق کنند

دکتر اعرابی به مردان وزنان بالای 65 سال و به خصوص افرادی که در این سن مبتلا به بیماری دیابت و ریوی هستند خواست تا نسبت به تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند.

او بار دیگر بر رعایت بهداشت فردی به خصوص از سوی افراد بیمار تاکید کرد و استراحت را بهترین درمان برای این بیماران در دوران پیگیری درمان اعلام کرد.

نشانه های بیماری آنفلوآنزا

این یک بیماری تنفسی ناشی از آلودگی با ویروس است. این بیماری بسیار عفونی بوده، به سرعت می تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود. آنفلوآنزا و سرماخوردگی دو بیماری مجزا از هم می باشند، ولی هر دو بیماری ویروسی بوده، در سرماخوردگی معمولا آبریزش، بی حالی وخواب آلودگی وجود دارد ولی در آنفلوآنزا تب بالا، بدن درد و ... دیده می شود.

علائم بیماری آنفلوآنزا: علائم در همه انواع با اختلافات جزیی، مشابه است. علائم شامل: تب (معمولا بالای 38 / 5 درجه سانتی گراد +) حداقل یکی از علائم سرفه، گلودرد، دردعضلانی، سردرد، سرگیجه، دل درد ،دل پیچه، اسهال و استفراغ است.
براساس آخرین گزارش بیماری آنفلوآنزا تاکنون 33 نفر را در سطح کشور به کام مرگ کشانده است. 

۴۲۲۳۶

کد خبر 486888

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =