ایسنا نوشت: پس از پایان دفاعیات وکیل مدافع متهم ردیف دوم، قاضی صلواتی از متهم ردیف سوم خواست که برای دفاع از خود در جایگاه قرار گیرد و اتهامات را به وی تفهیم کرد.

متهم ردیف سوم با حضور در جایگاه گفت:‌ بنده بازنشسته و دارای دکترای صنایع هستم، متاهل و سه فرزند دارم، ایرانی بوده و ساکن تهرانم و هیچ سابقه کیفری هم ندارم.

وی که در هنگام دفاع از خود اشک در چشمانش حلقه زده بود، گفت: برای هیچ کدام از موارد کیفرخواست سندی ارائه نشده و بیشتر به کلی‌گویی پرداخته شده است.

متهم ردیف سوم ادامه داد: بنده 20 سال در یکی از استراتژیک‌ترین سازمان‌های نظام وفادار بودم و فعالیت کردم و 4 سال فرمانده گردان بودم. بارها مجروح و جانباز شدم. همسرم خواهر شهید است.

در حین صحبت‌های وی همسرش که در دادگاه حضور داشت، گریه می‌کرد.

متهم ردیف دوم معتقد است: در کل فعالیت‌های ادعا شده در خصوص هدایت و معرفی زنجانی به بانک‌ها نقشی نداشتم و سراسر کیفرخواست کذب است.

قاضی صلواتی در پایان جلسه امروز گفت: در راستای اجرای ماده 352 قانون آیین دادرسی کیفری و با توجه به تقاضای مکرر متهم ردیف اول و نیز تقاضای متهم ردیف دوم جلسه بعدی دادگاه روز یکشنبه هفته آینده به صورت غیرعلنی برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، سه جلسه نخست رسیدگی به این پرونده به قرائت کیفرخواست متهمین توسط نماینده مدعی‌العموم اختصاص یافت. پس از پایان قرائت کیفرخواست متهمان، رسول کوهپایه‌زاده وکیل‌مدافع بابک زنجانی درخواست استمهال‌ خود را برای اتمام مطالعه پرونده به رییس دادگاه تقدیم کرد و قاضی صلواتی با این درخواست موافقت کرد.

دفاعیات 200 صفحه‌ای بابک زنجانی، جلسات چهارم تا هفتم و دهم تا سیزدهم را به خود اختصاص داد.

در جلسه هشتم دادگاه، وکیل مدافع شرکت HK به قرائت شکایت موکل خود پرداخت و جلسه نهم نیز وکیل مدافع بانک مسکن شکایت این بانک را مطرح کرد.

پس از پایان یافتن دفاعیات بابک زنجانی در جلسه سیزدهم، رسول کوهپایه زاده وکیل‌مدافع وی تا جلسه هفدهم دفاعیات خود را مطرح کرد. در جلسات هجدهم، نوزدهم و بیستم «م .ش» متهم ردیف دوم دفاعیات خود را ارایه داد.

۴۲۴۲

کد خبر 486936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =