پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه نوشت:

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی به پرسش شفقنا درباره حفظ حریم سفارت خانه ها پاسخ داد. متن پرسش و پاسخ این مرجع تقلید شیعیان به این شرح است:

پرسش:

چنانکه در قوانین و عرف همه کشورها و در عرصه بین المللی پذیرفته شده است ، دیپلمات ها و اماکن دیپلماتیک نظیر سفارت خانه ها تحت صیانت و امنیت کشور میزبان هستند، لکن بعضا دیده می شود که در اعتراض به عملکرد یا مواضع برخی از کشورها، سفارت خانه های آنها از جانب برخی معترضین مورد تهاجم قرار می گیرد. نظر حضرتعالی در این خصوص چیست و آیا مغایرت با قانون و عرف موجب مغایرت چنین اعمالی با شرع خواهد بود؟

پاسخ:

بسمه تعالى

پایبندى به معاهدات و قراردادها، شرعاً لازم و واجب است و این قضیه در خصوص پیمان هاى بین المللى داراى تأکید بیشترى است، زیرا نقض معاهدات بین المللى موجب تشویه چهره اسلام و مسلمین در نزد غیر مسلمین و متهم شدن آنان به پیمان شکنى و بدعهدى مى گردد.

لازم است اعتراضات مردم مسلمان در همه زمینه ها و خصوصاً قضیه شهادت جناب حجه الاسلام و المسلمین شیخ نمر باقر النمر به نحوى صورت پذیرد که بهانه اى به دست مخالفین و معاندین ندهد و خداى نکرده به نحوى نباشد که در افکار عمومى جهانى، آنان را در موقعیت برتر قرار دهد.

همچنان که باید به شدت از افتادن در دامى که دشمنان براى ایجاد درگیرى هاى مذهبى و قومى پهن کرده اند، اجتناب کرد و اجازه نداد که خداى نکرده این مسأله موجب دمیدن در آتش فتنه اختلاف بین شیعه و سنى شود.

خداوند متعال آن شهید سعید را با صلحا و اولیا محشور گرداند و کید دشمنان را به خودشان بازگرداند.

/6262

کد خبر 495435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =