آنچه امشب انویدیا در CES 2016 رو می‌کند/نسخه جدید Drive PX؛کامپیوتر ویژه خودروهای خودران!

انویدیا، کمپانی سازنده تراشه‌های گرافیکی امشب در اولین کنفرانس مطبوعاتی در لاس‌وگاس / CES 2016 کامپیوتر ویژه خود برای خودروهای خودران را معرفی می‌کند.

 

به گزارش خبرآنلاین، جین-هسان هوآنگ مدیر اجرایی انویدیا ساعت 6 بعدازظهر به‌وقت محلی کامپیوتر موسوم به Drive PX را که پارسال در همین نمایشگاه از آن سخن گفته بود را معرفی کرده و جدیدترین فناوری پردازش ویژوآل برای خودروهای خودران را توضیح می‌دهد.

خودروهای خودران که آینده صنعت اتومبیل‌سازی محسوب می‌شود با استفاده از دوربین، رادار ، لیزر و رایانه مرکزی و قوی برای پردازش سریع دیتا و تصمیم‌گیری آنی توسعه پیدا می‌کنند و آنچه انویدیا می‌خواهد درباره آن صحبت کند؛ادامه مباحث سال گذشته است.

سال گذشته مدیر انویدیا نشان داد چگونه اشیاء توسط فناوری پردازش ویژوآل شناسایی‌شده و خودرو با تأمین امنیت برای خود و سایر موجوداتی که بر سر راهش است، به مسیر عادی خود ادامه می‌دهد.

تراشه مخصوص برای پردازش تصویری، نحوه نمایش روی نمایشگر اصلی داخل خودرو، سیستم نویگیشن تمام‌خودکار داخل خودرو، مصرف سنج مجازی از دیگر ویژگی‌های فناوری انویدیا برای خودروهای خودران است.

کامپیوتر توسعه‌یافته امسال می‌تواند روند خودران شدن خودروهای آینده را تسریع بخشد.

انویدیا از سازنده تراشه‌های گرافیکی به کمپانی فوق مدرن تبدیل‌شده که پیچیده‌ترین تراشه‌ها را برای جدیدترین فناوری‌ها می‌سازد و ممکن است به‌زودی از بیزینس سنتی به‌سوی بیزینس جدید بچرخد.

5656

 

کد خبر 495742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =