۰ نفر
۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵

دبیرخانه جشنواره شعر فجر از با صدور فراخوانی از شاعران خواسته که آثارشان را برای داوری به این جشنواره بفرستند. فراخوان ارسال اثر به دبیرخانه این جشنواره نیز منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در فراخوانی که منتشر شده البته به این نکته هم اشاره شده که تاکنون بیش از 2هزار و 147 کتاب در حوزه شعر بزرگسال، شعر کودک و نوجوان و کتاب‌های «درباره شعر» در گردونه داوری‌های دهمین جشنواره شعر فجر بررسی و داوری شده‌اند.

در این فراخوان عنوان شده که فهرست کتاب‌هایی که در این دوره مورد داوری قرار خواهند گرفت، روی وبگاه رسمی بنیاد شعر و ادبیات داستانی موجود است و پدیدآورندگانی که اثرشان در این فهرست نیست، می‌توانند کتاب خود را بر اساس فراخوان جشنواره به دبیرخانه آن ارسال کنند.

فراخوان دهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر (1394)

جشنواره بین‌المللی شعر فجر با آرمان بالندگی گونه‌های شعر امروز از سال 1385 هر ساله میزبان کاروان شعر پارسی بوده است و به یاری‌خدا دهمین دوره ی این جشنواره نیز در سال 1394 برگزار خواهد شد.

در این دوره آثاری که در سال 1393 به زبان پارسی و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده‌ باشد در گروه‌های زیر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد:

شعر بزرگسال

شعر کودک و نوجوان

درباره شعر

برگزیدگان جشنواره، دهه اول اسفند در آیین اختتامیه معرفی خواهند شد و به این برگزیدگان، علاوه بر جایزه نقدی، لوح یادبود و نشان جشنواره بین‌المللی شعر فجر اهدا خواهد شد.

چه کتاب‌هایی می‌توانند در این جایزه شرکت کنند؟

کتاب‌هایی که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، برای اولین بار در سال 1393 در داخل کشور به چاپ رسیده و در یکی از سه گروه ادبی بالا قرار می‌گیرند.

نکات مهم

آثار باید تالیفی و به زبان فارسی باشد.

مجموعه شعر باید به صورت مستقل منتشر شده باشد. مجموعه‌های مشترک و گزیده آثار داوری نمی‌شوند.

آثاری که در سال‌های قبل با عنوانی دیگر یا توسط ناشری دیگر به چاپ رسیده یا به صورت گزیده آثار قبلی باشد، داوری نمی‌شود.

دبیرخانه تنها در مورد آثاررسیده به دبیرخانه جایزه مسئولیت دارد. شاعران و پژوهشگران برای اطمینان از وجود عنوان اثرشان در فهرست داوری به سایت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان مراجعه کنند.

مهلت و شیوه ارسال اثر

آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانه، تاریخ 30 دی 94 است. شاعران و پژوهشگرانی که عنوان اثرشان را در فهرست کتب نیافته‌اند می‌توانند یک نسخه از آن را به آدرس زیر ارسال کنند:

تهران، خیابان کریم‌خان‌زند، خیابان سنایی، کوچه شهید اعرابی(5)، پلاک6، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، دبیرخانه دهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر.

57241

 

کد خبر 496204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =