پایش انلاین نوشت: وزیر کشور در جلسه اخیر هیات دولت از آنچه آن را رد صلاحیت های گسترده خوانده انتقاد کرده است.

 رحمانی فضلی که امروز برای مذاکره با شورای نگهبان به آنجا رفته بود در جلسه هیات دولت به رئیس جمهور گفته است که بیش از این نمی تواند پاسخگوی اعتراضات استانداران و فرمانداران سراسر کشور درباره رد صلاحیت ها باشد.

لحن سخنان وزیر کشور که از مدیران اصولگرای دولت روحانی است در این جلسه، کم سابقه توصیف شده است.

وی با بیان اینکه اکثر نامزدهای انتخابات مجلس رد صلاحیت شده اند از رئیس جمهور خواسته است واکنش جدی تری به این موضوع نشان دهد.

وزیر کشور با انتقاد از عدم احراز صلاحیت برخی نامزدها توسط شورای نگهبان گفته که عدم احراز، عدم رعایت حق الناس است.

وی بر نظر مراجع چهارگانه که در قانون به آن تصریح شده تاکید کرده و آن را مستند بررسی صلاحیت ها دانسته است.

در این جلسه رئیس جمهور از وزیر کشور خواسته تا گزارش کاملی از بررسی صلاحیت ها و گرایش سیاسی رد صلاحیت شدگان را تهیه و به وی ارائه کند.

وزیر کشور در عین حال از استانداران سراسر کشور خواسته است از موضع گیری درباره رد صلاحیت ها خودداری کرده و اجازه دهند در فضایی به دور از تنش، مسائل پیگیری شود.

 رحمانی فضلی امروز به شورای نگهبان رفته بود تا با مسئولان این شورا درباره روند بررسی صلاحیت ها مذاکره و نتیجه آن را به رئیس جمهور گزارش کند.

17219

 

کد خبر 501156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • كوروش A1 ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۹
    6 1
    اونايي كه رد صلاحيت شدن دلايل رد صلاحيتشان به طور مكتوب و مستند به آانها اعلام شده اگر فكر ميكنن بي دليل رد شدن ، دلايل رد صلاحيت رو در افكار عمومي اعلام كنند .تا مردم هم بدونن چي بوده اگه ريگي به كفششون بوده كه هيچ چون مثلا علي مطهري دلايل رد شدن رو اعلام كرده ودر مقابل ضمن اعتراض به شوراي نگهبان خودش هم توضيحاتي داده.نياز به هوچي گري و شارلاتان بازي و ننه من غريبم بازي و تشويش اذهان عمومي هم نيست.