ایلنا نوشت: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: وقتی به رد صلاحیتم اعتراض کردم، یک نفر در هیات نظارت به من گفت به نظر می‌رسد مواضعم در حمایت از دیپلماسی هسته‌ای دولت روحانی باعث رد صلاحیتم شده است.

داریوش قنبری با اشاره به رد صلاحیت خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: بنده به استناد بند ۱ و بند ۳ ماده ۲۸ درخصوص عدم التزام و اعتقاد عملی به اسلام و ولایت‌فقیه رد صلاحیت شده‌ام. وقتی نسبت به این موضوع اعتراض کردم، یک نفر در هیات نظارت به من گفت که به نظر می‌رسد مواضعم در حمایت از دیپلماسی هسته‌ای دولت روحانی باعث رد صلاحیتم شده است.

او افزود: با ادامه روند موجود، انتخابات کاملا غیررقابتی می‌شود و به جای رقابت تفکرها و سلایق، رقابت بین افراد اصولگرا صورت می‌گیرد چون تفکر رقیب باقی نمی‌ماند. اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شده به قدری محدود است که به زحمت یک دهم کرسی‌های مجلس هم نمی‌شود برای همین ما امیدوار به نتایج تجدیدنظر هستیم.

قنبری با تاکید بر اینکه امیدوار هستیم در مرحله تجدیدنظر قانونی مورد توجه قرار گیرد، گفت: اینکه از مواضع هسته‌ای امروز به نفع کل کشور است حمایت کردم نباید دلیلی برای رد صلاحیتم باشد. جای تاسف است که چنین چیزی مصداق خروج از اسلام و تبعیت از رهبری قلمداد شده است.

او با بیان اینکه در برخی رد صلاحیت‌ها استدلال محکمه‌پسند وجود ندارد، گفت: همانطور که همه را دعوت به تمکین از قانون می‌کنیم، در بررسی صلاحیت‌ها قانون باید ملاک قرار گیرد.

قنبری با بیان اینکه تمام صحبت‌های من در طول دوران نمایندگی مجلس و پس از آن در دفاع از مواضع نظام و رهبری بوده است، خاطرنشان کرد: امیدوارم رئیس‌جمهور این مسئله را هرچه سریع‌تر پیگیری کند، چراکه رئیس‌جمهور وظیفه صیانت و پاسداری از قانون را برعهده دارد.

2929

کد خبر 501934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فرهاد A1 ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
  2 30
  یک نفر در هیات نظارت به من گفت که به نظر می‌رسد مواضعم در حمایت از دیپلماسی هسته‌ای دولت روحانی باعث رد صلاحیتم شده است. واقعا این طوری جواب دادند؟ کی باور می کنه؟ اگه او نفری هم که ادعا می شه از طرف هیات نظارت این حرفو زده ، مطمئن باشید یک دروغگو است که فقط قصد داشت از سر خودش رد کنه.
 • سلطان IR ۰۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  1 6
  دکتر قنبری از نمایندگان فهیم دانا و آگاه دوره های قبل مجلس بودند و نبودن اشخاصی چون ایشان ، مطهری و.... نقصی بزرگ برای مجلس آینده است. وکیل ملت به معنی واقعی نه وکیل الدوله