رئیس اتاق بازرگانی ایران در نشست دست آوردهای سفر هیات دولت و بخش خصوصی،سه هدف اصلی بخش خصوصی از همراهی رئیس جمهور را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محسن جلال پور، رئیس اتاق بازرگانی ایران در نشست تشریح دست آوردهای سفر هیات دولت و بخش خصوصی به ایتالیا و فرانسه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد متکی به مردم، درباره سفر بخش خصوصی به ایتالیا گفت: «این سفر با مدیریت بخش خصوصی و با محوریت اقتصادی برگزار شد. در این سفر سه هدف وجود داشت. اولین هدف این سفر نشان دادن وضعیت، توان و ظرفیت ایران و در کنار آن تغییر دید کشور های اروپایی به ایران بود.»

وی در ادامه با اشاره به نگاه منفی فعالان اقتصادی کشورهای دیگر به بخش خصوصی  گفت: «به دلیل سیاه نمایی های رسانه های صهیونیستی و غربی و سوء تدبیرهای داخلی اقتصاد کشور ما به ناسلامتی و نادرستی در دنیا شناخته شده بود، تصویری که از بخش خصوصی ایران داشتند تصویری واهی و اشتباه بود. »

رئیس اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: «در این سفر اولین هدف و اولین برنامه را برای حضور در این کشورها، برای نشان دادن چهره زیبای ایران و توانمندی بخش خصوصی درنظر گرفتیم.»

وی افزود: « دومین  هدف این بود که زمانی که دولت تدبیر و امید این اعتماد را به بخش غیر دولتی دارد پس نوبت ما است تا به عنوان مدیران و تصمیم گیران و برنامه ریزان این سفر در بخش اقتصادی باشیم. نشان دادن این اعتماد و پاسخ دادن به این اعتماد نشان دهنده بلوغ بخش خصوصی برای انجام کارهای بزرگ بود. هدف این بود که بخش خصوصی از این امتحان سربلند بیرون بیاید.»

جلال پور هدف آخر را زمینه سازی و وصل کردن بنگاه های ایرانی به بنگاه های اروپا عنوان کرده و ادامه داد: « هدف سوم سفر این بود که ارتباط نزدیک تر و به روزتر با کشورهای اروپایی به خصوص فرانسه و ایتالیا پیدا کنیم. رفع مشکلات بانکی و بیمه ای و حل مسائل بنگاه ها یکی دیگر از اهداف مهم این سفر بود.»

22439

 

کد خبر 505649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =