معاون عربی وآفریقای وزارت امور خارجه گفت: برخی طرف هایی که از تجزیه عراق سخن می گویند، پیامدهای منفی آن را بر امنیت وثبات منطقه نمی سنجند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه حسین امیرعبداللهیان در دیدار با هاشم الهاشمی دبیرکل حزب فضیلت عراق گفت: عراق برای جمهوری اسلامی ایران و منطقه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. ما تحولات عراق را با دقت دنبال می کنیم و معتقدیم که ملت هوشمند و صبور عراق در سایه وحدت و درایت رهبران سیاسی و مذهبی خواهد توانست تروریسم را شکست دهند و کشور را به توسعه وشکوفایی هرچه بیشتر رهنمون سازند.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ادامه داد: برخی طرفهایی که از تجزیه عراق سخن می گویند، پیامدهای منفی آن را بر امنیت وثبات منطقه نمی سنجند.
همچنین در این دیدارهاشم الهاشمی با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، دستاوردها و موفقیت های کشورمان در عرصه های مختلف منطقه ای و بین المللی را افتخار جهان اسلام دانست و اظهار داشت:ملت ایران در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته و نقش سازنده در تحولات منطقه ایفا می نماید وهمواره تجارب و دستاوردهای ایران، الگوی برای رشد وتوسعه دیگر کشورها خواهدبود.
وی با اشاره به چالش های سخت پیش روی ملت عراق به ویژه روند مبارزه با تروریسم تکفیری افزود: ما در عراق در سایه وحدت و وفاق ملی خواهان توسعه کشورمان می باشیم و معتقدیم که علیرغم همه توطئه ها علیه کشورمان خواهیم توانست با اتکا به اراده وظرفیت های مردمی، عراق را به شکوفایی برسانیم.

4949

کد خبر 506534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • بی نام GB ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۴
  12 11
  بارازانی ها جاسوس سیا و خائن هستند کاش یک نفر زمین را از لوث وجودشان پاک کند
 • بی نام IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۴
  6 5
  بايدمواظب بودرابطه تيره باتركيه دراين موقعيت واينجورمسائل به مصلحت نيست براي مهار عربستان بايد باتركيه رابطه بهتري داشت
  • بی نام A1 ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۵
   6 6
   روابط خوب با ترکیه حامی داعش هم به مصلحت نیست.
 • ر A1 ۰۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۵
  1 3
  سلام خواهشا بصیرت داشته باشید اینا می خوان عربستان رو جای شیطان بزرگ علم کنن و امریکا رو تطهیر کنن که در این صورت باید با تمام دنیای اسلام دشمنی بکنیم چون بهرحال ال سعود از بد روزگار توی سرزمین وحی هستش
  • ناشناس A1 ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۵
   3 2
   دنیای اسلام اخیرا با اتخاذ یک موضع یکپارچه و بسیار شورانگیز مراتب ارادت خود را به ایران نشان داد که حتی اسراییل نیز با چنین رای منفی و مخالف نیز مواجه نشده است
 • بی نام GB ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  4 1
  عراق ده سال پیش تجزیه شده از ده سال پیش تا امروز یک نیروی پلیس یا ارتش عراق در اقلیم کردستان یا اقلیم رمادیالانبار وجود ندارد رای دو سوم همسایگان علاوه بر رای مردم کردستان و الانبار برای استقلال نیاز است که ترکیه عربستان کویت و اردن موافقت خود را اعلام کرده اند. فقط یکپارچگی عراق و در نهایت کشورهای همسایه زمانی محقق میشود که همسایگان عراق روش دیگری را در پیش بگیرند و متحد شوند. که با این شرایط جدید فکر نکنم چنین اتفاقی بیفته