ایرانی: نیروهای اجرایی انتخابات نسبت به وظایف خود مسئولند/ متخلفین  به مراجع قانونی معرفی می شوند

معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج؛ در نشست کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات شهرستان کرج گفت: کلیه نیروهای اجرایی فعال در ستاد انتخابات نسبت به شرح وظایف و تکالیف خود مسئولند و در صورت هر گونه تخلف از قوانین انتخاباتی مراتب از مجراهای قانونی پی گیری می شود.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین البرز، محمد تقی ایرانی در این جلسه که با حضور محمدی ، مدیر کل فناوری استانداری و مسئول کمیته فناوری ستاد انتخابات استان، تله کو، معاون فنی و عمرانی فرمانداری و مسئول کمیته فناوری شهرستان کرج،کوچکی، معاون برنامه ریزی فرمانداری و مسئول کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات شهرستان کرج، تعدادی از مدیران استانی و رابطین اصلی این کمیته در فرمانداری شهرستان کرج برگزار شد، ضمن تاکید بر ضرورت آموزش موضوعات حقوقی مرتبط با قانون انتخابات در کنار آموزش های اجرایی به مجریان انتخابات، تاکید کرد: مقدمات برگزاری انتخابات توسط ستاد انتخابات شهرستان کرج فراهم شده و 662 شعبه با بیش از 14 هزار نیروی برگزار کننده انتخابات آمادگی کامل دارند .
وی افزود: کلیه کسانی که در شعب اخذ رای مسئولیت اجرایی دارند، می بایست آموزش های لازم را ببینند و نسبت به شرح وظایف خود توجیه باشند. چراکه مجریان انتخابات باید بدانند در صورت تخلف از شرح وظایف نسبت به وجود آمدن هرگونه خلل در اجرای انتخابات مسئولند و باید در مقابل قانون پاسخگو باشند /ما در این دوره از انتخابات شاخص هایی را برای اعضاء صندوق، نماینده فرماندار و عوامل اجرایی تعریف کرده ایم که مهمترین آن امانتداری و قانونمندی است.
وی گفت: ما در ستاد انتخاباتی شهرستان کرج، به صورت جدی موضوع تخلف مجریان انتخاباتی را پی گیری خواهیم کرد. چرا که هر گونه اهمال در برگزاری انتخابات سالم و قانونمند، زیرپا گذاشتن حق الناس و آرمان های نظام است و هیچ یک از مجریان انتخابات نباید حتی به دلیل عدم آگاهی از قوانین، موجب به وجود آمدن اختلال در برگزاری انتخاباتی سالم و بی شائبه شوند.
ایرانی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید 2 انتخابات مهم و سرنوشت ساز را با آمادگی کامل و رعایت امانتداری و بیطرفی برگزار خواهد کرد و همه عوامل اجرایی باید متعهد به منشور انتخابات باشند.
ایرانی افزود: همه ما مجریان انتخابات زیر ذره بین قضاوت مردم هستیم و باید طوری رفتار کنیم که با برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند ، سربلند از این آزمون بیرون بیاییم .
وی ابراز امیدواری کرد که در 7 اسفند ماه هم از سوی داوطلبین و هم ان شاالله با مشارکت حداکثری.،انتخاباتی سالم برگزار گردد.
در این جلسه، برخی موضوعات مربوط به تامین تجهیزات و نیروی انسانی مناسب برای شعب اخذ رای مورد بررسی اعضای کمیته فناوری اطلاعات فرمانداری کرج قرار گرفت و مقرر شد تمام پیش بینی های لازم برای مشکلات احتمالی مورد رصد مسئولین قرار گیرد تا تمهیدات لازم برای حل مشکلات احتمالی پیش از برگزاری انتخابات اتخاذگردد.

کد خبر 508022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =