پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری نوشت: روحانی در تماس تلفنی نخست وزیر گرجستان تصریح کرد: باید همکاری های اقتصادی و فرهنگی ایران و گرجستان در مسیر منافع دو ملت بیش از پیش مستحکم شود.

حجت الاسلام حسن روحانی عصر دوشنبه در گفت و گو با "گنورگی کویر یکاشویلی" با تشکر از تبریک وی به مناسبت موفقیت در مذاکرات هسته ای و اجرای رسمی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام )، گفت: موفقیت مذاکرات هسته ای و نتایج آن، یک پیروزی بین المللی برای دیپلماسی بود.
رییس جمهوری در ادامه به فعال شدن کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور اشاره کرد و اظهار داشت: ظرفیت های فراوانی برای همکاری وجود دارد و اجرایی و عملیاتی شدن توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان، از جمله لغو روادید میان دوکشور، می تواند سطح همکاری های مشترک را گسترش دهد.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه گرجستان می تواند کریدور مبادلات ایران با کشورهای حوزه دریای سیاه باشد، گفت : موقعیت جغرافیایی و امکانات گسترده مشترک، زمینه های مناسبی را برای همکاری های چند جانبه فراهم کرده است.
نخست وزیر گرجستان نیز در این تماس تلفنی با تبریک اجرای رسمی برنامه جامع اقدام مشترک و رفع تحریم ها، گفت: اجرا ی برجام نه تنها در راستای منافع ایران بلکه به نفع کل منطقه و جهان، از جمله گرجستان است.
"گنورگی کویر یکاشویلی" با تاکید بر ضرورت اجرایی و عملیاتی شدن توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور،گفت: یکی از این توافقات لغو روادید میان دو کشور بود که این امر می تواند باعث تقویت همکاری های اقتصادی و فرهنگی دو کشور شود.
وی تصریح کرد: اطمینان می دهم که آماده آغاز فصل جدیدی از روابط هستیم. گرجستان آمادگی دارد در همه عرصه ها به ویژه اقتصادی همکاری های خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش دهد و فصل تازه ای را در همکاری های اقتصادی و فرهنگی بگشاید.
نخست وزیر گرجستان با اعلام اینکه "در آینده نزدیک به ایران سفر خواهم کرد"؛ همچنین بار دیگر از دکتر روحانی برای سفر رسمی به تفلیس دعوت کرد.

2929

کد خبر 508172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =