ایسنا نوشت: اقدام ماموران "شهربان‌ حریم‌بان" در جمع‌آوری دست‌فروشان خیابان آزادی به درگیری منجر شد.

ساعت 17:30 روز دوشنبه 26 بهمن، در محدوده خروجی متروی شادمان، مسافران در حال خروج از ایستگاه، با صحنه درگیری ماموران شهرداری با چرخی‌های میوه‌فروش مواجه شدند.

حدود 10 نفر از ماموران شهربان - حریم‌بان عصر روز دوشنبه برای برخورد با سد معبر، با دو ماشین‌ شاسی‌بلند که هیچ اثری از شماره منطقه و ناحیه شهرداری بر روی آنها نبود و فقط آرم شهرداری داشتند، در خیابان آزادی حاضر شده و اقدام آنها جهت برخورد با دست‌فروشان و چرخی‌های مقابل خروجی مترو به درگیری و مجروح شدن شماری از دستفروشان منجر شد.

این اتفاق به فاصله یک هفته از ماجرای پربازتاب درگیری بین این ماموران و کارگران کارواشی در سعادت‌آباد تهران روی داده است؛ حادثه‌ای که طی آن چند کارگر زخمی شدند و برخی اموال کارواش نیز تخریب شد. در این حادثه شهردار منطقه 2 تهران استعفا کرد و شهردار تهران نیز برای رسیدگی به ماجرا دستور داد.

چند نفر از شاهدان حاضر در صحنه درگیری روز دوشنبه نیز با اشاره به استفاده ماموران از باتوم و شوکر که در حادثه اخیر نیز گزارش شده بود، اظهار داشتند: متاسفانه ماموران شهرداری بدون بیان تذکر و هشدار و بدون مقدمه از ماشین‌ها پیاده شدند و شروع به برهم ریختن و واژگونی چرخ‌دستی‌ها کردند که این کار باعث درگیری شد. با ادامه درگیری‌ها که موجب مجروح شدن چند تن از فروشندگان شد، ماموران شهرداری با رهاکردن خودروهایشان صحنه را ترک کردند و مردم نیز با تماس با اورژانس برای مداوای مجروحان اقدام کردند.

یکی از دستفروشان حاضر نیز از این «حادثه ناگهانی» با ترس یاد کرد و به ماموران پلیس گفت: «در یک چشم‌به‌هم‌زدن از ماشین‌ها پیاده شدند. هیچ توضیحی ندادند. فقط فحش می‌دادند. کاسه و کوزه‌مان را که به هم ریختند، اعتراض کردیم. به جای اینکه جوابمان را بدهند، با باتوم و شوکر به جانمان افتادند و تا می‌خوردیم، زدند. اگر مردم نبودند، تا همین الان هم داشتیم کتک می‌خوردیم.»

او سپس به پسر جوانش اشاره کرد و گفت: «دندان‌ها و بینی پسرم را شکستند. این هم خواهرزاده‌ام است که به این روز افتاده.»

پلیس نیز اقدام به تهیه گزارش از این اتفاق کرده و پرونده‌ای در این باره تشکیل شده است اما با توجه به قرارگرفتن در ایام پایان سال و افزایش تعداد دستفروشان به نظر می‌رسد احتمال وقوع چنین درگیری‌هایی بالا باشد و مدیریت شهری باید فکری اساسی برای برخورد با این مساله داشته باشد تا هم قوانین سد معبر رعایت شود و هم به این موضوع که از سوی برخی مطرح می‌شود پاسخ داده شود که آیا دستی پنهان نمی‌خواهد مدیریت شهری پایتخت، پرحاشیه باشد؟

توضیحات شهرداری منطقه 2 درباره درگیری ماموران شهرداری با دست‌فروشان
درپی درگیری شدید میان ماموران رفع سد معبر شهرداری منطقه 2 تهران و تعدادی از دست فروشان،‌ شهرداری این منطقه توضیحاتی ارائه کرد.

محمدرضا معصوم بیگی گفت: عصر روز دوشنبه و در جریان رفع سد معبر دستفروشان مقابل ایستگاه متروی شادمان، تعدادی از اراذل و اوباش به ماموران خدمات شهری شهرداری منطقه 2 حمله‌ور شده و پنج نفر از آنها را مجروح و راهی بیمارستان کردند.

همچنین در جریان این حادثه اراذل و اوباش اقدام به صدمه زدن شدید به خودروهای شهرداری ماموران سد معبر شهرداری نیز کردند.

بر اساس این گزارش تعدادی از شهروندان منطقه و مسافران مترو بعد از مضروب شدن ماموران شهرداری به کمک آنها شتافته و درخواست کمک از نیروهای امدادی کردند.

در ادامه توضیحات شهرداری آمده است: سرگروه از سابقه داران شرارت در سطح منطقه محسوب می‌شود. وی تاکنون چندین بار تعهدنامه محضری مبنی بر عدم بساط گستری که سوابق آن در شهرداری ناحیه موجود است،‌ داشته و متعهد شده که از هرگونه بساط و سد معبر خودداری کند. شایان ذکر است وی بلافاصله توسط نیروهای انتظامی بازداشت شده و شکایت شهرداری از نامبردگان در مراجع قضایی مورد رسیدگی قرار گرفته و منجر به احراز اتهام در خصوص ضرب و جرح عوامل شهرداری شده است. وی بعد از 24 ساعت بازداشت به قید وثیقه آزاد شده است.

 

۴۷۴۷

کد خبر 510793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 37
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 31
 • مجید A1 ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  726 9
  این اراذل و اوباش که میگن گاری دستی میوه داشتن،میوه میفروختن،تو سایتای دیگه عکس انار و سیب و پرتقالای له شدشونم انداختن،دست پیش گرفتین که پس نیافتین؟اونجا حداقل سه تا بانک با دوربین مدار بستس فیلمای حمله اراذل رو نشون بدین
  • بی نام A1 ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
   292 5
   این دروغ رو برای توجیه کارشون در کارواش دریا پخش کردن که آهای ملت ما شهرداری چی ها با اراذل طرفیم وباید خودمون هم قمه و چماق به دست باشیم
  • بی نام IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
   88 2
   برای پایان کار خونه شهرداری از ما 35 میلیون تومان خواست.. دستمون تنگ بود اما گوش شهرداری به این حرف ها بدهکار نیست.. 10 نفری اومدن جلوی در تا سنگ بذارن جلوی درمون .. به قرآن مجید ساعت 9 صبح طوری زنگ رو می زدند و در رو می کوبیدن که مثل جن دیده ها پریدم از خواب واقعا با حالت بدی دوییدم و رسیدم جلوی درب منزل تا ببینم چی شده و کیه؟؟ دیدم 10 تا مامور که اکثرا درشت هیکل بودن وایسادن عین اینکه قاتل میخوان بگیرن.. یکیشون داد زد این ماشین واس شماس؟ زودتر ورش دار میخوایم سنگ بذاریم..بدو زود کار داریم.. این طرز برخورد با یک هموطن درسته؟؟ به قرآن دشمن هم اگه الان تو خاکمون بود اینطوری برای اجرای حکم نمیومد.. این طرز برخورد با من بود حالا دستروش ها که بماند..
  • علی A1 ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
   26 1
   ماموران شهرداری زیاد تند میرن باید کمی از سرعت خود بکاهند
  • بی نام A1 ۰۶:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
   12 0
   در پاسخ ب بی نام سه شنبه 27 بهمن 1394 19:23:14 : ولی خداییش با بعضی از بساز بفروشها باید همین برخورد بشه من ساکن مشهدم و اگه این برخورد نشه اونا تند و تند خونه های بی کیفیت میسازن
 • بی نام A1 ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  دروغ محضه ، هيچ ارازل أوباشي حاضر به دستفروشي نيست ، دست فروشي كار آدم هاي حلال خور و با آبروست
  • بی نام A1 ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
   19 55
   خط آخر رو بخونيد، با قيد وثيقه آزاد شده است.. يعني از همين دستفروشي انقدر درآمد داره كه وثيقه بذاره، من اصلا موافق كار شهرداري نيستم اما بسياري از دستفروشان و گداها و... خيلي هم وضع خوبي دارند
 • بی نام A1 ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  489 6
  کتک خوردن حفشونه،نمی دانید این مامور های شهرداری چه برخودی با دستفروش ها دارند،با رکیک ترین الفاظ ان ها را خطاب می دهند و حتی بهشون حمله فیزیکی می کنند
 • بی نام A1 ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  452 3
  چه طور وقتی دستفروش ها را می زنند یا می کشند پیمانکار شهرداری هستند و به شهرداری ربطی نداره،ولی الان که کتک خوردند مامور شهرداری شدند؟
  • مسعود A1 ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
   59 1
   آفرین حرف قشنگی زدی.....زنده باد...
 • دی A1 ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  192 4
  تا کی اینجور باید باشه همش دعوا درگیری هیچکس تحمل دیگری رو نداره مردمی عصبی شدیم و خودمون خبر نداریم
 • بی نام IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  289 1
  تعهدنامه محضری مبنی بر عدم بساط گستری... چیکار کنه؟ بره زورگیری؟ دزدی؟ چرا نون مردم آجر میکنین؟ خودم با چشمای خودم دیدم یکی ازین به اصطلاح گولاخاشون با لگد زد زیر بساط پیرزن بدبخت. حالا 4 تا لباس میخواست بفروشه بنده خدا..
  • بی نام A1 ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
   38 0
   اینایی که با این دستفروشان اینجوری می کنن نتیجشو میبینن. خدا بد میزنشون زمین.
 • بی نام A1 ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  276 0
  مردم را جیگر فرض کردید،چرا به یک دسفروش اتهام می بندید و بهش میگید ارازل اوباش،حالا فکر می کنید خود ماموران شهرداری ادم های سالمی هستند؟ققضیه سعادت اباد را ماموران شهرداری حمله کردند،یا اون دستفروشی را که به قتل رساندند،آیا این ها از کار های ارازل اوباش نیست؟
 • بی نام IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  150 1
  دست بالا دست زیاده
  • غلام IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
   22 0
   دست بالا دست زیاده ولی سودی به حال بدبخت بیچاره ها نداره
 • بی نام A1 ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  207 2
  فقط دستفروش ها سد معبر می کنند،اون بساز بفروشی که همه پیاده رو ونصف خیابان را اشغال کرده و مردم مجبورند از وسط خیابان تردد کنند که باعث ترافیک و تصادف میشه،سد معبر نکرده،چرا یکبار با اون بساز بفروش ها برخورد نکردید و جلوی سد معبرشان را نگرفتید اون وقت گیر دادید به یک دستفروش که گوشه پیاده رو را گرفته و می خواد یک لقمه نون حلال در بیاره
 • محمد A1 ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  217 0
  اینهایی که شما نام اراذل بر روی آنها نهاده اید همان کسانی هستند که برای سیر کردن شکم زن و فرزندانشان اقدام به دستفروشی می کنند و آنوقت ماموران محترم شهرداری از آنها باج خواهی می کنند و اگر ندهند بساطشان جمع می شود.
 • بی نام A1 ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  187 2
  هم از لحاظ شرعی و هم از لحاظ اخلاقی نباید نان کسی را که داره از راه حلال در میاره را قطع کرد،
 • بی نام AT ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  186 1
  چون کتک خوردن دست فروشا شدن اراذل؟؟؟؟؟؟
 • بی نام IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  200 0
  والا من متعجبم خبر چرا اینجوری درج شده... تا اونجایی که من دیدم وقتی از مترو اومدم بیرون، دیدم مامورای شهرداری ریختن تمام خیار گوجه های دستفروش بدبختو ریختن رو زمین . خون و خونریزی شده بود و مامورا بودن که درگیر شده بودن با مردم ...حالا اسم اون مردم و دستفروشا شده ارازل و اوباش خداعالمه...
 • بی نام NL ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  204 1
  این فضا سازی دوستان اقای قالیبافه و مظلووووم نمایی خخخخخخخخخخ خیلی تابلووویید
 • بی نام DE ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  10 85
  کسی که کتک کاری کنه ارازل و اوباشه. حالا می خواد دکتر باشه یا دست فروش و یا دزد و قاچاقچی. کتک زدن جرم است، حتی یک سیلی‌
 • ali IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  46 1
  دوستان ديكتتون ضعيفه ها، اراذل نه ارازل
  • بی نام A1 ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
   2 43
   شما ببخش معلم املاء و انشاء ، پس اینجور نوشن اراضل هم درست است
  • بی نام IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
   24 0
   اتفاقا خوب است که در بخش نظرات، دوستان غلط های املایی را تذکر دهند. کسی که وقت می گذارد و خبر می خواند، همانطور که آگاهی اش بالا می رود، ناخودآگاه از جهت فرهنگی هم رشد می کند. چه بهترکه صحیح نوشتن راهم بیاموزیم. خواهش می کنم اگر عزیزی غلط املایی را تذکر می دهد، دوستان ناراحت نشوند.
 • بی نام IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  82 0
  نمیدونم دروغ چطور نهادینه شده؟ تو چشمای هم نگا میکنیم دروغ میگیم به راحتی، من خودم از ابتدای حادثه اونجا بودم، البته ایسنا خبرش این نبود که شما کار کردیم، ده پونزده مامور شهرداری باتوم به دست حمله کردن به میوه فروش ها و چرخ دستی اونها رو داغون کردن، میوه فروش هارو به قصد کشت میزدن، تا جایی که مردم شروع کردن به حمایت از دست فروش ها و ماموران شهرداری در رفتن، ماشین های شهرداری هم میخواستن در برن که مردم نزاشتن، حداقل پونصد نفر اونجا بودن و شاهد ماجرا، فیلم گرفتن مردم، می بینید دروغ رو،به آقای شهردار باید گفت برادر جان شما بعد از هشت نه سال اداره شهر هنوز نفهمیدین اداره شهر اداره پادگان نیس، اوضاع اونقدر وخیم بود که حتی نیروی انتظامی که بعدا اومد اذعان داشت که بی تدبیری محض صورت گرفته
 • بی نام A1 ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  75 1
  من با چشم خودم دیدم که مامور شهرداری چطور با لگد بساط یک دست فروش را به گوشه ای پرتاب کرد و جگونه برخورد زشتی با آنها داشت درسته که دست فروشی زیبنده شهرها و کشور مانیست ولی من از شما سوال میکنم اینها برای ارتزاقذخود چه کنند حتی الان کار ساختمانی نیز راکد شده اینها کارگری هم نمی توانند بکنند اینها چه بکنند روزی خودشان را چگونه تهیه کنند وقتی اینگونه با یک شهروند رفتار میشود اید منتظر عکس العملهای این چنینی هم باشند
 • رضوی A1 ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  63 3
  این چه جور خبررسانیه دستفروش بدبخت میخواد نون خانوادشو دربیاره وقتی ازخودش دفاع میکنه میشه ولی دردناکتراینه که چرادردوران قالیباف با ضعفا اینگونه میکنن همه مردم برخورد مزخرف ماموران شهرداری رو میبینن چون دستفروش پول و قدرت نداره باهاش این میکنن تا پولداراو مرفهین خوششون بیاد نه اقا انقلاب و جنگ رو همین ضعفاکردن
 • بی نام RO ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  31 0
  اراذل و اوباش ؟ همين دوستان شهرداري چي تو پروندشون قتل هم است كه پارسال اتفاق افتاد كه پدري رو جلوي پسرش كشتن به خاطر جمع اوري ضايعات بود .
 • ایمان IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  15 0
  والا اگر فیلم های خارجی رو هم دیده باشید تو نیویورک هم دستفروش هست .
 • محسن A1 ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  27 1
  من خودم ناظر بودم.مردم به کمک دست فروشا اومدن وگرنه مامورای شهرداری می کشتنشون
 • بی نام GB ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  29 1
  کثیف ترین کار دنیا آجر کردن نون دیگران هست .. چی کار کنه تو این وضعیت بره دزدی
 • nima A1 ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  38 1
  آقا اگه اینا اراذل هستن ما ازین اراذل حمایت میکنیم
 • فراهانی RO ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  31 1
  خبر دروغ است خودم آنجا بودم دیدم تمام سرمایه دستفروشهای بیچاره را له کردند اگر آنها ارازل بودند که می رفتند مثلا دزدی یا زورگیری و امثال این کارها که اخبارش را گاهی می نویسید پیشنهاد میکنم اولا خبر دروغ ننویسید ثانیا کمی راجع به این موضوع که ماموران شهرداری و سایر دولتیها ارباب مردم نیستند فرهنگ سازی کنید ثالثا موضوع بیکاری را فراموش نکنید دستفروشهای شهر مگر خرج زندگی ندارند
 • بی نام CY ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
  23 0
  جاى اين كتك كارى ها بهتر نيست شهردارى با همكارى مردم كمك به ساماندهى مراكزى براى اين عزيزان كند؟ اگر دو يا سه خيابان ممنوع براى دست فروشى اعلام شد، ميدان، محله يا جايى مجاز اعلام شود. جاى كتك كارى چه كارمند شهردارى و يا چه شهروندان، شايد راه هاى ديگرى هم باشد، كه هم يك نظم عمومى رعايت شود و هم اقشار كم درامد اوباش خطاب نشوند. هم شلوغ شدن معابر و سد شدن پياده رو ها چندان خوشايند نيست و هم ديدن برخوردهاى تند و خشن با فروشندگان كه دارايى شان چند كيلويى ميوه بيش نيست. هر چه باشد و هر چه هست، كتك كارى و قمه قداره كشى رسمش نيست، حال از هر طرف كه باشد.
 • حسین RO ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۸
  5 5
  دستفروشایم شهر رو به گند کشوندن اصلا نمیتونی تو پیاده رو راه بری مثل دویدن با مانع میمونه جا داره شهرداری در زمینه اسکان این دوستان در یه منطقه رسیدگی کنه نه با برخورد فیزیکی که منجر به ایجاد فحش و تشنج میشه ارامش و امنیت شهروندان رو به خطر بندازه.