باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مفتی اعظم سوریه گفت: تبلیغات منفی وهابیت مبنی بر اینکه در ایران مسجد وجود ندارد و فقط حسینیه ساخته می شود و یا اینکه قرآن در ایران تحریف شده است و امثال این شبهات، باید پاسخ داده شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه طی سفر به کشور سوریه با دکتر احمد بدرالدین حسون، مفتی اعظم سوریه دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر احمد بدرالدین حسون، مفتی اعظم سوریه در این دیدار با ابراز شگفتی از اقدامات سازمان اوقاف ایران گفت : این گزارش ها و پیشرفت های ایران در اداره موقوفات را باید در مجامع بین المللی و در جمع علمای جهان اسلام بیان کنید.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه امروزه نیات واقفین در کشورهای اسلامی آن طوری که مد نظر است، اجرا نمی شود، تصریح کرد: تبلیغات منفی برخی رسانه ها از جمله تبلیغ وهابیت مبنی بر اینکه در ایران مسجد وجود ندارد و فقط حسینیه ساخته می شود و یا اینکه قرآن در ایران تحریف شده است و امثال این شبهات، باید پاسخ داده شود.

دکتر احمد حسون، جمهوری اسلامی را جبهه حق اسلامی بیان کرد و گفت: آنچه در جمهوری اسلامی تدبیر و اجرا می شود، در راستای وحدت امت اسلامی و اجرای احکام اسلامی است و مواضع جمهوری اسلامی در دفاع از مظلومان عالم امروز بر کسی پوشیده نیست.

براساس این گزارش، حجت الاسلام محمدی نیز در این دیدار ضمن تبیین فعالیت های سازمان اوقاف در جمهوری اسلامی، اقدامات این سازمان را در اجرای امینانه نیات واقفین و توسعه فعالیت های قرآنی تشریح کرد.

۵۸۵۸

کد خبر 510981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عباس A1 ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۸
    1 0
    سلام،قرانی که ما در ایران قرائت می کنیم قرآن به خط عثمان طاها است که در عربستان نیز همین قران قرائت می شودعربستانیها اگر با خود قران وقران عثمان طاهامشکل دارند مسئله چیز دیگری است وگرنه قران مورد استفاده مادر ایران با قرانی که آنها استفاده می کنند یکی است.شیعیان جهت عزاداری برای شهادت فرزند پیامبرو فرزند خلیفه چهارم اهل تسنن وامام اول شیعیان حضرت علی ع وامام سوم شیعیان امام حسین ع حسینیه ها را می سازند که از این حسینیه ها برای امر نماز جماعت وفرادا وسخنرانیها هم استفاده می شود ودر هر شهر عموما تعداد آنها محدود است ولی شیعیان در هر محله یک مسجد می سازند که مورد استفاده همه مسلمانان چه شیعه وچه سنی است و همه مسلمانان آزادانه در این مساجد عبادت می کنند واختصاصی برای عبادت شیعیان نیست.