نایب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تبعات رای آوردن یک لیست یا تعدادی از لیست را در انتخابات شورای شهر لمس کردیم. اما اگر در حالت کلی اگر می خواهیم تحزب گرایی را بپذیریم، لیستی رای دادن، می تواند به موفق شدن اهداف حزب و گروه کمک زیادی بکند.

محمدمهدی تندگویان درباره انتخابات پیش رو به خبرآنلاین گفت: انتخابات همیشه مهم است. ولی به هرحال موضوع این است که تا وقتی ما انتخاب درست نکنیم، در آینده خودمان مشکل خواهیم داشت. امیدواری من این است که مردم گزینه های مورد نظر را خوب شناخته و با درایت انتخابی کنند که خودشان از اوضاعی بوجود می آید دچار مشکل و دردسر نشوند.

او درباره لزوم رای دادن در انتخابات ۷ اسفند گفت: مشارکت بالا اگر با آگاهی باشد، ایرادی ندارد. خیلی هم خوب است. یعنی مشارکتی که تحت تاثیر تبلیغات شعاری که انجام می شود، نباشد. دراین صورت یقینا تاثیر خوبی می گذارد. اما اگر مردم تحت تاثیر تبلیغاتی که چند روز پیش از انتخاباب انجام می شود، تصمیم بگیریم. الزاما این مشارکت، مثبت نیست. مهم درست رای دادن و درست انتخاب کردن است.

تندگویان گفت: انتخاب گزینه های مناسب، نیاز به مطالعه دارد، مردم باید خوب گروه ها را بشناسند، اهداف را آنها بشناسند. نه اینکه یکسویه رای بدهند. اکنون دسترسی به اطلاعات زیاد است و به راحتی می توانند کاندیداها و گروه ها را بشناسند و رای بدهند.

سخنگوی فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر درباره لزوم رای دادن به لیست واحد گفت: در دیدگاه جناحی بنده، به عنوان حرکت حزبی، تبعات رای آوردن یک لیست یا تعدادی از لیست را در انتخابات شورای شهر لمس کردیم. اما اگر در حالت کلی اگر می خواهیم تحزب گرایی را بپذیریم، لیستی رای دادن، می تواند به موفق شدن اهداف حزب و گروه کمک زیادی بکند. درغیر این صورت مردم باید به ادم هایی که شناخت مناسب دارند، رای بدهند.

او درباره نوع تبلیغات در انتخابات و تخریب هایی که انجام می شود، گفت: انتخابات غیر مهم به هرحال نداشته ایم. این مدل شعاری برخورد کردن را موافق نیستم. اتفاقا می خواهم بگویم از عوام فریبی در انتخابات دست برداریم. همه انتخابات برای مردم مهم است. امیدوارم برخورد گروه‌ها و نامزدها هم عوام فریبانه نباشد و آنها میزان مشارکت را با برخوردهایی که نسبت به مردم و نامزدهای دیگر می کنیم، پایین نیاوریم.

۴۷۴۷

 

کد خبر 513142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 2
  • بی نام A1 ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
    2 1
    موفق باشید