تسنیم نوشت: مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ در آزمون دکترای سال ۹۵ مانند سال‌های گذشته آزمون علمی سهم ۳۰ درصدی ندارد بلکه نتایج اعلام شده از سوی دانشگاه‌ها ملاک عمل است.

حسین توکلی در پاسخ به این پرسش «آیا در آزمون دکترای سال 95 حد نصاب نمره در هر رشته از سوی دانشگاه‌ها مشخص می‌شود؟» اظهارداشت: کارنامه سنجش علمی داوطلبان که شامل نمرات خام، تراز و نمره کل است، هفته اول اردیبهشت سال 95 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی افزود: داوطلبان مطابق محتویات و اطلاعات رشته‌های تحصیلی مندرج در دفترچه راهنما که از 10 اردیبهشت در اختیار آنها قرار می‌گیرد و با مطالعه دقیق ظرفیت پذیرش و اطلاعیه‌های هر دانشگاه برای بررسی سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی، مصاحبه و آزمون تخصصی به دانشگاه‌های ذی‌ربط مراجعه خواهند کرد.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ کارنامه علمی داوطلبان شامل نمره کل نهایی آنهاست و هر دانشگاهی اعلام خواهد کرد که برای رشته‌های موجود به افرادی اجازه می‌دهد، متقاضی پذیرش شوند که نمره آنها از حدنصاب اعلام شده کمتر نباشد.

توکلی ادامه داد: داوطلبان با توجه اطلاعیه دانشگاه‌ها برای بررسی سوابق علمی و مصاحبه تخصصی مراجعه خواهند کرد و حتی ممکن است، دانشگاهی از آنها امتحان هم بگیرد پس از طی این مراحل نتایج به سازمان سنجش اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه در آزمون دکترای سال 95 مانند سال‌های گذشته آزمون سهم 30 درصدی ندارد، عنوان کرد:‌ نتایج اعلام شده از سوی دانشگاه‌ها ملاک عمل است.
304 42

 

کد خبر 516388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • بی نام A1 ۰۶:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
  10
  با این وضع پارتی بازی میشه
 • بهرام A1 ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
  2
  با سلام دیروز در آزمون دکتری رشته آموزش زبان انگلیس از 90 سوال تخصصی فقط 30 تا مرتبط و 60 از گرایش ادبیات انگلیسی و ترجمه بود. لطفا سازمان سنجش توضیح دهد.
 • بی نام A1 ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
  10
  از این به بعد هر دانشگاهی نورچشمی های خودش را جذب می کند چه سیستم عادلانه ای
 • بی نام A1 ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
  6
  من خودم دانشجوی دکترای یکی از دانشگاه‌های تهران هستم. با اینحال واقعا مخالف کاهش و حذف تاثیر آزمون هستم. این مساله پذیرش‌ها رو تا حد بسیار بسیار زیادی سلیقه‌ای می‌کنه و حق عده زیادی خورده می‌شه.
 • جواد A1 ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  4
  سلام یعنی ما که تلاش کردیم سوابق علمی خوبی جمع کنیم کشکه دیگه . مشخصه دانشجویی که در دانشگاه نهران درس میخونه دیگه نیازی به هیچ گونه سوابق علمی و حتی هیچ چیز دیگر ندارد بعد دم از دالت می زنند
 • ارشد دانشگاه تهران A1 ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
  5
  دکتری نخونید ارزش نداره وقتتون رو تلف می کنید اگر هم میخواهید بخونید خارج بخونید
 • maryam taghilou A1 ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
  0
  درسته که تعداد مصاحبه ها محدود به 5تا نیست؟