اجرای طرح برخورد با فروشندگان غیرمجاز حیوانات حمایت شده در کرج

به گزارش ایسنا،رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان کرج گفت: طرح برخورد با فروشندگان غیرمجاز حیوانان حمایت شده تا پایان سال ادامه دارد.

«حمیدرضا لشکری»، اظهار کرد: هر سال در روزهای پایانی سال و در آستانه ایام نوروز عده‌ای از افراد فرصت‌طلب و سودجو در کنار فروش ماهی قرمز، اقدام به عرضه، نگهداری و خرید و فروش غیرمجاز برخی حیوانات وحشی نظیر سمندر لرستانی، لاک‌پشت، مار و .... می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از فعالیت این افراد، از روز پنج‌شنبه(20 اسفندماه) گشت‌های مشترکی با حضور مأموران اجرایی حفاظت محیط‌زیست و سازمان دامپزشکی کرج به‌منظور نظارت بر ماهی فروشی‌های مستقر در سطح شهر کرج آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد.

لشکری ادامه داد: با توجه به ممنوعیت نگهداری، خرید و فروش حیوانات وحشی حمایت شده نظیر مار، لاک‌پشت، سمندر و... هشدار داده می‌شود در صورت مشاهده چنین مواردی توسط بازرسان و مأمورین یگان حفاظت، ضمن توقیف حیوانات، با افراد خاطی بر اساس قوانین و مقررات برخورد می‌شود.

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان کرج از شهروندان و علاقه‌مندان به حیات وحش تقاضا کرد در صورت مشاهده چنین مواردی، با شماره تلفن‌های 32504962 و 32504905 و یا سامانه دریافت شکایات مردمی به شماره 1540 تماس بگیرند.

 

کد خبر 519047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =