واحد مرکزی خبر نوشت: رئیس جمهور اتریش در گفتگویی اعلام کرد: سفر روحانی به اتریش در دوران رئیس جمهور آینده اتریش که جانشین من است، برگزار خواهد شد.

رئیس جمهور اتریش در مصاحبه با تلویزیون ملی این کشور گفت:‌ بر این باورم که این دیدار برای اتریش و ایران، دیدار مهم و ارزشمندی بود و بنابراین از تعویق آن متاسفم. آنچه برای من مشخص و واضح است، اگر مسئله نگرانی های امنیتی باشد، این به خود ایران و تصمیمش بازمی گردد. ارزیابی من آن است که مخاطرات امنیتی وجود نداشت. 
رئیس جمهور اتریش در پاسخ به این سئوال که آیا طرح وجود دغدغه ها و ملاحظات امنیتی (از سوی ایران) مساله ای قابل درک است و مگر چارچوبها و شرایط لازم تمهید نشده بودند و خلاصه همه چیز از سوی طرف اتریشی مهیا نشده بود؟ ابراز داشت: من کارشناس امنیتی نیستم اما پلیس اتریش به صراحت اعلام کرد همه اقدامات لازم را با در نظر گرفتن تدابیر بسیار شدید امنیتی و استانداردهای مدنظر، مطابق دیدارهای روسای جمهور روسیه، چین و حتی چند سال قبل، کنفرانس اروپا و آمریکا که با شرکت جرج بوش، رئیس جمهور پیشین آمریکا در اتریش برگزار شد، تدارک دیده شده بود. به همین خاطر برایم محرز است که شرایط امنیتی ممتاز و از بوته آزمون درآمده ای برای این سفر پیش بینی شده بود. 
وی همچنین گفت: فرض من بر آن است دیداری که به تعویق افتاده اما لغو نشده است ، دیگر در دوران ریاست جمهوری ام برگزار نمی شود بلکه در دوران رئیس جمهور آینده اتریش که جانشین من است، برگزار خواهد شد. (دوران دوازده ساله ریاست جمهوری هاینتس فیشر در هشتم ژوئیه سال 2016 برابر با هیجدهم تیر سال 1395 به پایان می رسد) در این صورت لازم است همه چیز دوباره برنامه ریزی شود.
۵۰۵۰
کد خبر 522894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =