معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج، در نشست مجمع معتمدین شهرستان کرج، گفت: باید اقتصاد مقاومتی را با اصلاح خودمان در حیطه فردی و اجتماعی و مسئولیت پذیری و تعهد به وظایف شهروندی محقق نماییم.

به گزارش خبر آنلاین البرز، "محمد تقی ایرانی"، در این نشست که صبح امروز با حضور جمعی از اعضای سازمان مردم نهاد مجمع معتمدین شهرستان کرج، در فرمانداری این کلانشهر برگزار شد، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در پیام نوروزی ایشان و نامگذاری سال جدید به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" تاکید کرد: با رهنمودهای مقام معظم رهبری و تدبیر دولت تدبیر و امید ، در سال 94، با رفع تحریم ها ،موفقیت های خوبی در جهت رشد و توسعه کشور به وجود آمد، که زمینه ساز حرکت به سوی شکوفایی و پویایی اقتصاد در کشور شد.اما این آغاز حرکت بوده و رهبر معظم انقلاب نیز با نامگذاری این سال، اهمیت تکیه بر تولید داخلی و تلاش عمومی برای دستیابی به خودکفایی اقتصادی را به مسئولین و برنامه ریزان دولت و عموم مردم رهنمون شدند.
وی افزود: با توجه به پیچیدگی تعاملات اقتصادی و ضربه های سنگینی که تحریمها به بدنه کشور وارد کرده است، اکنون زمان آن است تا با مدیریت صحیح منابع داخلی و تکیه بر توان و ظرفیت های درونی خود، شاهد توسعه و شکوفایی کشور باشیم.
ایرانی، نقش اساسی مردم در تعهد به اجرای مسئولیت ، اصلاح الگوی مصرف و رفتارهای اشتباهی که موجب اتلاف در مصرف می شود را در اجرای اقتصاد مقاومتی بسیار ضروری دانسته و تصریح کرد: برنامه ریزی برای حمایت از تولید داخلی، نه تنها می بایست سرلوحه عمل مدیران و مسئولین دولت قرار گیرد، بلکه شهروندان نیز می بایست برای حمایت از صنایع و تولیدات داخلی، و کمک به رونق اقتصادی در کشور تلاش نمایند.
فرماندار کرج ادامه داد: مردم باید نسبت به وظایف خود در قبال توسعه جامعه احساس مسئولیت داشته و با مدیریت صحیح زندگی خود و خانواده شان، موجب کاهش هزینه های ناشی از مصرف نادرست در جامعه شوند.
وی با تاکید بر اینکه رونق صنایع ، موجب اشتغالزایی بیشتر و در نتیجه رشد و توسعه کشور می شود، گفت: تلاش برای جذب سرمایه گذاران خارجی و تعامل میان بخش خصوصی و سرمایه گذاران ،از مهمترین برنامه های همسو با اقتصاد مقاومتی است. ضمن اینکه صنایع نیز می بایست برای استفاده از تکنولوژی های روز دنیا برنامه ریزی کنند تا محصولاتی با کیفیت به بازار عرضه نمایند و امکان صادرات به نقاط دیگر جهان را نیز داشته باشند.
فرماندار کرج تعامل بیشتر میان دانشگاه و صنعت را از دیگر روش های حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی دانسته و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در سیاست های اقتصاد مقاومی ابلاغ فرموده اند، پیشتازی اقتصاد دانش بنیان می بایست سرلوحه عمل در تعامل میان علم و صنعت قرار گیرد و علم آموزی در کشور موجب تولید ثروت برای کشور شود.
ایرانی در بخش دیگری از سخنان خود به تغییر وجهه ایران در جهان پس از برجام اشاره کرده و گفت: پیش از برجام، با توطئه دشمنان، وجهه نامناسبی از ایران در جهان منتشر شده بود که ایران هراسی، خشونت طلبی و حمایت از تروریسم را از ایران در جهان ترویج می کرد، اما با اجرای برجام راه دشمنان برای این یاوه گویی ها بسته شد و دیگر نتوانستند با انگ زنی و تهمت ، اعتبار و عزت ایران و ایرانی را در جهان به بازی بگیرند.
وی در ادامه به برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی دیگر از موفقیت های سال 94 اشاره کرده و گفت: یکی از بزرگترین دستاوردهای ملت بزرگ ایران در سال 94، حضور حماسی مردم در انتخابات بود که موجب تحکیم پایه های نظام جمهوری اسلامی و افزایش عزت و اقتدار آن در جهان گردید.
وی ضمن آرزوی توفیق برای نمایندگان منتخب مردم در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مجلس ریل گذار حرکت دولت است و ان شاء الله با قانونگذاری صحیح، زمینه خدمت را برای دولت فراهم کند.
فرماندار کرج در پایان از اعضای مجمع معتمدین شهرستان کرج خواست تا با شناخت کاملی که از فرهنگ، هویت و نیازهای شهروندان کرج در طول سالیان خدمت خود به این مردم به دست آورده اند، برنامه ریزان و مسئولین دولت در این کلانشهر را یاری نمایند و مانند گذشته از تجربیات و خدمات ارزنده خود ، مردم کرج را بهره مند نمایند.

 

 

کد خبر 525292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =