بازدید عضو شورای اسلامی شهر کرج از دفتر فنی مشترک سازمان و شهرداری

مهندس مریم قهرمانی عضو شورای اسلامی شهر کرج روز شنبه 28 فروردین 95 ضمن بازدید از دفتر مشترک فنی سازمان و شهرداری در محل سازمان با رییس و اعضای هیات مدیر سازمان دیدار و گفت و گو کرد.

 

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، در این دیدار و پس از بازدید میهمانان از دفتر فنی مشترک سازمان و شهرداری که با توضیحات کارشناسان این واحد همراه بود، دکتر مجربی ریاست سازمان در نشست با ضمن خوشامد گویی به میهمانان ، تاسیس دفتر فنی مشترک سازمان و شهرداری را نتیجه ارتباط سازنده و هماهنگی بسیار مناسب سازمان ، شهرداری کرج و شورای اسلامی شهر کرج برشمرد .


رییس سازمان با اشاره به پتانسیل فراوان سازمان در امور فنی و مهندسی و سابقه مثبت حضور سازمان در کنار مراجع فنی و عمرانی استان از جمله استانداری ، ابراز امیدواری کرد در فصل جدید فعالیت های سازمان و به ویژه در ابتدای کار هیات مدیره دوره سوم با افزایش تعاملات سازنده سازمان با مجموعه مدیریت شهری ، شاهد حضور موثر و جدی تر کارشناسان سازمان در کنار مدیریت شهری باشیم.

وی سازمان نظام مهندسی البرز را سازمانی الگو و سرآمد در میان سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان های کشور دانست و وحدت و همدلی را رویکرد عملی و رمز موفقیت های حال و آینده سازمان خواند.

خانم مهندس قهرمانی نیز با تاکید بر رویکرد بسیار مناسب هیات مدیره در دوره جدید و با اشاره به تاسیس مجموعه مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر کرج ابراز امیدواری کرد شهر کرج بتواند از قابلیت ها و مشاوره های تخصصی سازمان بهره مند شوند . وی حضور 17000 مهندس را گنجینه ای برای شهر و استان توصیف کرد .


وی همچنین با انتقاد از کیفیت پایین آموزش های دانشگاهی در چند سال اخیر خواستار اعلام نظر سازمان نظام مهندسی به عنوان یک سازمان مرجع در این خصوص شد.

دکتر مجربی نیز با اشاره به انتخابات آتی گروههای تخصصی سازمان، این گروهها را مرجع خوبی برای ارایه مشاوره های مختلف به شورای اسلامی شهر دانست که می توانند در 7 رشته نیاز های فنی و مشاوره ای شهر را مرتفع کنند.

وی همچنین از حمایت ها و پیگیری های سازنده مهندس قهرمانی در خصوص امور مرتبط با سازمان تشکر کرد.

مهندس طهماسبی نایب رییس اول سازمان در این دیدار با اشاره به موضوع پراهمیت اجرایی شدن مجریان ذیصلاح ساختمانی، این مهم راهکار عملی ارتقای کیفیت ساختمانها دانست.

خانم مهندس ترکاشوند از همراهان مهندس قهرمانی و مسوول HSE سازمان آبفای البرز، با ناچیز خواندن رعایت مباحث ایمنی در کارگاههای های عمرانی و ساختمانی استان و اقدامات ارزنده سازمان آبفا در تنظیم آیین نامه های ایمنی پروژه ها، خواستار توجه جدی تر سازمان و مجموعه مدیریت شهری به این امر شد.

مهندس کاتب از اعضای هیت مدیره سازمان نیز با تایید سخنان مهندس ترکاشوند فرهنگ سازی با استفاده از رسانه های عمومی به ویژه صدا وسیما خواستار برگزاری دوره های آموزشی برای کارگاهها شد که این موضوع موجب افزایش ایمنی شهروندان خواهد شد.

مهندس سیروسی نیز با تشکر از حضور خانمها مهندس قهرمانی و مهندس ترکاشوند، راه اندازی نظارت معماری را یکی از اقدامات ارزنده هیات مدیره دوره سوم و موجب بهبود کیفیت ساخت و ساز دانست.

دکتر مجربی نیز نظارت معماری را حق رشته معماری و حق شهروندان به عنوان بهره برداران اصلی ساختمان ها دانست که با تعامل هیات مدیره از ابتدای سال 95 اجرایی شده است.

 

همچنین دکتر علی محمدی مدیر دفتر فنی سازمان با تاکید بر اثرات مثبت راه اندازی سامانه گزارشات الکترونیک بین سازمان و شهرداری، دفتر فنی مشترک را گام مهم دیگری در کاهش تردد شهروندان و تسریع در آغاز به کار پروژه های ساختمانی دانست.

در ادامه هیات مدیره و میهمانان در مورد مسای مبتلابه شهر و استان به بحث تبادل نظر پرداختند.

 

کد خبر 528342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =