بالاگرفتن مبارزه شهرداری تهران با موش های شهری در فصل گرما/ شهروندان بادفع بهداشتی زباله همکاری کنند

شهرداری شرق تهران اعلام کرد قصد دارد جوندگان موذی به خصوص موشها را از جوی های این منطقه پاکسازی کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با گرم شدن هوا، موعد هجوم جوندگان موذی از جمله موشها و "رت" های بزرگ در شهر تهران فرا می رسد.
اعتراضات شهروندان و حتی اظهارات فراوان شورای شهر درباره لزوم مبارزه با جانوران موذی و موشها، تاکنون نتیجه ملموسی به دنبال نداشته. با این وجود شهرداری منطقه 8 تهران اعلام کرده در طرحی ضربتی قصد دارد موشها را از سطح شرق تهران پاکسازی کند.
در این رابطه معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 8 از اجرای طرح ضربتی مبارزه با جوندگان موذی در سطح محلات این منطقه خبر داده است.
حمید رضا فرخی با اعلام این مطلب گفت: در این طرح که در سطح انهار و کانالهای شناسایی شده منطقه اجرا می شود؛ تمامی منافذ،کلونی گذاری شده و مبارزه با این جانوران صورت می گیرد.
او با اشاره به لایروبی و پاکسازی انهار و کانالها از زباله گفت: تلاش داریم تا محیط های قابل دسترسی برای زاد و ولد موشها به حداقل برسد.
فرخی با بیان اینکه محل های طعمه گذاری و اجرای طرح ضربتی مبارزه با موشها با نصب بنرها و تابلوها به شهروندان اطلاع رسانی می شود گفت: در اجرای این طرح نیازمند مشارکت و همکاری شهروندان در جهت حفظ و رعایت بهداشت محیط هستیم .
او با اشاره به راه هاي نفوذ موش به منازل گفت: سيستم هاي دفع زباله مجتمع هاي مسكوني، منافذ موجود در طبقات زيرين و تاسيسات، فاصله بين منازل و سطح آسفالت خيابان ها از جمله مواردي است كه باعث ورود موش به منازل مسكوني مي شود.
معاون امور شهري و فضاي سبز شهرداری منطقه 8 گفت: با اقدامات انجام شده و طعمه گذاري در تمام مکان هايي كه احتمال وجود لانه موش و محل زندگي آنها است از جمله: ( اماکن مخروبه و متروکه ، مراکز بهداشتي و درماني ، ، معابر ، کانال ها ، انهار و فضاهاي سبز و ... ) شرق تهران از وجود جانوران موذی پاکسازی می شود.
او در ادامه گفت: از شهروندان در خواست می شود تا در دفع زباله هاي خانگي دقت كنند و از ريختن ضايعات به داخل مسيل ها و انهار خودداري کنند تا موش ها امكان دسترسي به مواد غذايي و آب را نداشته باشند و در صورت مشاهده جانوران موذی با شماره سامانه 137 تماس حاصل کنند.
فرخی گفت: شهروندان مي توانند با رعايت كامل بهداشت محيط، هم محيط زيست شهري را كه متعلق به خود آنها است، پاكيزه و عاري از آلودگي نگهدارند و هم مانع از ازدياد اين جانوران ناقل بيماري شوند.


23231

 

کد خبر 530209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =