دادگو خواستار شد؛ کاهش هزینه های غیرضرور در شهرداری کرج با هدف تحقق «اقتصاد مقاومتی»

رئیس شورای اسلامی شهر کرج خواستار کاهش هزینه های غیرضرور در شهرداری این کلانشهر با هدف تحقق «اقتصاد مقاومتی» شد.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمود دادگوبا بیان مطلب فوق اظهار داشت: متاسفانه هزینه کردهایی در شهرداریها به چشم می خورد که ضروری نبوده و انجام آن اسباب نارضایتی افکار عمومی را فراهم می کند، از این رو و با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، باید به سمت کاهش هزینه غیر ضرور و پرهیز از اسراف حرکت کرد.

وی گفت: صرفه جویی به معنی هزینه نکردن نیست، بلکه استفاده صحیح و عاقلانه از منابع انسانی و مالی را شامل می شود و اکنون که رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به ابلاغ سیاست های «اقتصاد مقاومتی» با هدف افزایش بهره وری اقتصادی و صرفه جویی در هزینه کرد بودجه های ملی اقدام کرده اند، جا دارد که این مهم نصب العین مسئولان شهری قرار گیرد.

به گفته این مسئول ارشد شهری، در صورتی که پروژه های عمرانی، فرهنگی و خدماتی دارای پیوست «اقتصاد مقاومتی» باشند، ضمن کاهش هزینه تمام شده آنها، همچنین شاهد بهره برداری به موقع از پروژه ها خواهیم بود و چرخه اجرا و نظارت نیز به شکل صحیح انجام می شود.

دادگو در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: بودجه ها و امکانات در اختیار مدیران شهری حق الناس بوده و امانتی بسیار گرانبها و حساس به شمار می روند و مسئولان باید در خصوص چگونگی هزینه کرد و بهره برداری از آنها نهایت وسواس و دقت نظر را به خرج دهند تا صرفه و صلاح شهروندان رعایت گردد و حقی از مردم شریف ایران کوچک ضایع نشود.

بر اساس اظهارات رئیس پارلمان شهری کرج، عملکرد مدیران شهری در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» باید به صورت علمی و دقیق مورد پایش و ارزیابی قرار گیرد و در صورتی که در عمل به منویات و فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی قصوری صورت پذیرفت، تذکرات لازم ارائه شود و همچنین مدیرانی که در این خصوص اهتمام بیشتری داشتند، مورد تشویق قرار گیرند.

وی در پایان عنوان کرد: «اقتصاد مقاومتی» نسخه شفابخش اقتصاد کشور در شرایط کنونی است و با پیاده سازی این بسته سیاستی، نظارتی می توان از گردنه های سخت و دشوار مشکلات مالی عبور کرد و ضمن افزایش بهره وری از منابع مالی و انسانی، شاهد ارتقای کمی و کیفی خدمت رسانی به شهروندان و مردم شریف کرج باشیم.

 

کد خبر 532692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =