انجام بیش از 1000 مورد آنژیوگرافی و مداخله قلب کودکان و نوزادان در بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) باب

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرانلاین از بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل ،دکتر کاظم بابازاده فوق تخصص قلب اطفال این مرکز گفت: از زمان راه اندازی بخش قلب کودکان در این مرکز بیش از هزار مورد آنژیوگرافی و مداخله قلب کودکان و نوزادان انجام شده است.

دکتربابازاده اظهار کرد: رشته فوق تخصصی قلب کودکان و نوزادان که ارتباط مستقیمی با سلامت جسمانی بیماران خردسال دارد از سال 87 در دانشگاه علوم پزشکی بابل پایه گذاری شد.
وی افزود: پس از آماده سازی زیر ساختها و تهیه وسایل و امکانات لازم جهت تشخیص و درمان مناسب بیماران در استان از قبیل دستگاههای مجهز و به روز اکوکاردیوگرافی و آنژیوگرافی, پذیرش بیماران از سال 88 آغاز گردید و با سرویس دهی مناسب و حداقل عوارض درمانی به شکلی که در اکثر مراکز درمانی رایج است ، اعتماد بیماران جلب شد و در حال حاضرنیازی به اعزام بیماران به تهران وجود ندارد و تمامی اقدامات تشخیصی و درمانی در رشته فوق تخصصی قلب کودکان در بیمارستان روحانی بابل انجام میگردد.
فوق تخصص قلب بیمارستان روحانی بابل تصریح کرد: در سال 89 تعداد 85 مورد آنژیوگرافی انجام شد و پیشرفت در امر تشخیص و درمان بیماران به حدی سریع و مطابق با استانداردهای مراکز مهم و مطرح سطح کشور بوده است که درسال گذشته این تعداد به 258 مورد رسید و این مهم جز با همت و پشتکار عوامل درگیر و یاری مسیولان دانشگاه و بیمارستان روحانی به دست نمی آمد.
ایشان یادآور شد: در حال حاضردر این بخش مجهز ، نه تنها بیماران خردسال مبتلا به بیماریهای قلبی مادرزادی مازندرانی، درمان می شوند بلکه از استانهای همجوار نیز کودکان مبتلا به مشکل قلبی پذیرش میگردند.
وی خاطرنشان کرد: اینترونشن قلب کودکان (کاتتریسم مداخله ای) که حداکثر حدود 10 پزشک بصورت حرفه ای در سطح کشور به آن مشغولند نیز در این بخش انجام شده به شکلی که بسیاری از بیماران که سابقا باید جهت درمان تحت عمل جراحی قرار میگرفتند صرفا با انجام آنژیوگرافی و بدون جراحی سلامتی خود را باز می یابند البته لازم به ذکر است که هنوز جراحی قلب برای برخی از بیماران بد حال تنها روش درمانی محسوب می شود

کد خبر 536539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =