میزان نوشت: مرد جوان که قرار بود پول کارمند بانک را به او بازگرداند وقتی نتوانست پول را پس دهد، دختر 28 ساله را به قتل رسانده و جسدش را در بیابان های اطراف شهریار رها کرد.

دوم خرداد فردی با مراجعه به کلانتری 136 فرجام به ماموران اعلام کرد که دخترش به نام زهرا 29 ساله طبق روال هر روز کاری برای رفتن به محل کارش از خانه خارج اما پس از پایان ساعت کاری خود دیگر مراجعتی به منزل نداشته و تلفن همراهش نیز خاموش شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فقدان افراد و به دستور قاضی کشیک دادسرای امور جنایی پرونده برای رسیدگی در اختیار تیم فقدان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

پدر زهرا پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: دخترم کارمند بانک است و در حال حاضر در یکی از شعبات بانکی در خیابان شریعتی - بالاتر از پل سیدخندان مشغول بکار است.او طبق روال هر روز برای رفتن به محل کارش از منزل خارج شد اما پس از آن دیگر خبری از وی نشد. غیبت زهرا در حالی طولانی شده که او هر روز در ساعت 16 به منزل باز می گشت اما از اول خرداد هیچ خبری از او نیست و تلفن همراهش نیز خاموش است.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور شعبه بانک به تحقیق از مدیر شعبه و دیگر همکاران وی پرداخته و اطلاع پیدا کردند که زهرا ساعت 11 صبح اول خرداد با گرفتن مرخصی از محل کارش خارج شده و دیگر بازنگشته است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که زهرا چندی پیش قسمتی از پول حاصل از پس انداز کاری خودش به مبلغ 15 میلیون تومان را در فروردین به پیشنهاد یکی از مشتریان بانک به نام غفورالدین 38 ساله در اختیار این شخص گذاشته است و قرار بوده تا این شخص این مبلغ را به همراه سود حاصل از کارکرد سرمایه گذری ظرف دو ماه به فقدانی بازپرداخت کند که تاکنون اقدامی در این خصوص از سوی غفورالدین انجام نشده است.

با توجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص هویت غفورالدین و شناسایی محل کار وی در یک شرکت دامپروری در محدوده سیدخندان، کارآگاهان به این شرکت مراجعه و در خصوص فقدان زهرا به تحقیق از غفورالدین پرداختند.

غفورالدین در اظهارات اولیه ضمن تایید دریافت مبلغ 15 میلیون تومان پول نقد از فقدانی مدعی شد که هیچگونه اختلافی در خصوص نحوه بازپرداخت این پول به فقدانی نداشته و قرار بر آن بوده تا به زودی این مبلغ را بازپرداخت کند.

با بررسی اظهارات غفورالدین و دیگر اطلاعات بدست آمده در خصوص فقدانی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که فقدانی قصد داشته تا برای پیگیری نحوه دریافت پول خود به محل سکونت غفورالدین در منطقه فردیس کرج مراجعه کند و در این خصوص با وی قرار ملاقات داشته است. با به دست آمدن اطلاعات جدید و مشخص شدن کذب بودن اظهارات غفورالدین، وی نهم خرداد دستگیر و جهت انجام تحقیقات به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

همزمان با دستگیری مرد جوان و انتقالش به پایگاه چهارم پلیس آگاهی، کارآگاهان تیم فقدان این پایگاه از طریق بررسی مشخصات افراد فقدانی درج شده در سیستم جامع پلیس آگاهی موفق به شناسایی جسد زهرا شدند که جسدش پنج روز پس از گم شدنش، در بیابان های اطراف شهریار به صورت ناشناس کشف شده و پرونده آن در پلیس آگاهی شهریار در حال رسیدگی است. در بررسی نظریه پزشکی قانونی علت مرگ، شکستگی شدید قسمت پشت سر ناشی از اصابت جسم سخت عنوان شده بود.

غفورالدین که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت، صراحتا به ارتکاب جنایت و قتل مقتول اعتراف کرد و گفت: در یک نزاع و درگیری زهرا راا به عقب هل دادم که بر اثر آن از ناحیه پشت سر به زمین برخورد کرد و در همانجا جانش را از دست داد.

متهم در خصوص نحوه انتقال جسد به بیابان های اطراف شهریار نیز به کارآگاهان گفت: جسد را در داخل یک پتو پیچیده، آن را با ماشین پراید متعلق به یکی از دوستانم به بیابان های اطراف شهریار منتقل و رها کردم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ متهم به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل ، پرونده قتل عمـد در این خصوص تشکیل و متهم صبح امروز برای صدور دستور قاضی به دادسرای امور جنایی اعزام شد.

همچنین پس از تحقیقات اولیه قرار بازداشت موقت متهم از سوی سعید احمد بیگی بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی صادر شد.

۴۲۲۳۶

کد خبر 541846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سمیه IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
  18 1
  خب پدر بیچاره این دختر برای قصاص قاتل از حالا باید به فکر تهیه مبلغ اختلاف دیه باشه...بالاخره هرچی باشه مردی گفتن زنی گفتن
 • بی نام EU ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
  3 5
  الان یه عده میان اینجا خواستار ریشه یابی میشن...
 • بی نام A1 ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
  12 1
  بی شرف اعدام هم برای تو کمه
 • بی نام A1 ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۲
  12 0
  به خاطر 15 میلیون دختر بیچاره رو کشته الان چی میشه؟؟ رضایت میدن و طرف دو روز بعد خودشو راضی میکنه که من نکشتمش هلش دادم خودش مرده. بخوان اعدام بشه باید 8 برابر این 15 میلیون رو بدن تا طرف اعدام بشه
 • شهی A1 ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۴
  0 0
  این بنده خدا همسایه ماست، ولی اون جنازه که پیدا کردن و همسرشون و خانوادشون گفتن که زن من نیست، هنوز جنازه ای تحویلشون ندادن