معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند جاعلان گواهی کسر از حقوق و فیش های بانکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، چندی پیش در تاریخ ۱۹ خرداد ماه امسال از طریق تماس صورت گرفته از شعبه بانک تیراژه با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، مأموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض در محل شعبه حاضر و با راهنمایی رئیس بانک اقدام به دستگیری خانمی حدودا ۴۰ ساله کردند.

با انتقال این خانم به کلانتری و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که وی با ارائه اسناد و مدارک، خودش را کارمند یک شرکت خدماتی - دولتی معرفی و قصد داشته با ارائه گواهی کسر از حقوق مجعول اقدام به اخذ وام ۱۵ میلیون تومانی کند که کارمند بانک با بررسی اسناد و مدارک ارائه شده و نهایتا استعلام گواهی کسر ارائه شده برای دریافت وام، متوجه جعلی بودن آن شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جعل اسناد و به دستور قاضی کشیک دادسرای ناحیه ۵ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. با انتقال متهم پرونده به اداره سیزدهم پلیس آگاهی، وی در همان اظهارات اولیه صراحتا عنوان داشت که هیچ وابستگی به هیچکدام از ارگان های دولتی نداشته و گواهی کسر از حقوق را از شرکتی خصوصی که در این زمینه (صدور گواهی کسر از حقوق) فعالیت دارد، در ازای پرداخت مبلغ یک میلیون تومان دریافت و قصد داشته تا با گواهی کسر از حقوق تنظیم شده به نام خود اقدام به دریافت مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام بانکی کند.

با شناسایی محل دقیق شرکت صدور گواهی های کسر از حقوق در خیابان دماوند - پس از چهارراه خاقانی، کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی با اخذ دستور قضایی به محل شرکت در طبقه پنجم یک مجتمع تجاری مراجعه و در تاریخ ۲۰ خرداد ماه موفق به دستگیری ۶ عضو گروه جاعلان گواهی کسر از حقوق شدند.

متهمین دستگیر شده در تحقیقات اولیه، با ارائه اظهارات مختلف سعی بر بی گناه جلوه دادن خود داشتند اما در بررسی اسناد و مدارک به دست آمده از داخل شرکت، کذب بودن اظهارات تمامی آنها مشخص و محرز شد.

همچنین در زمان انتقال متهمان به اداره سیزدهم پلیس آگاهی، کارآگاهان موفق به شناسایی سرکرده اصلی گروه به نام یونس. هـ ۳۵ ساله شدند که با یک دستگاه خودرو BMW در حال ورود به داخل پارکینگ مجتمع تجاری بود که وی نیز دستگیر و به همراه سایر همدستانش به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

در بازرسی از داخل شرکت و همچنین خودرو BMW توقیف شده از سرکرده گروه، کارآگاهان موفق به کشف ده ها فقره گواهی کسر از حقوق، فیش های حقوقی و... مجعول صادر شده تحت عنوانِ ده ها سازمان و ارگان دولتی و همچنین شرکت های معتبر خصوصی شدند. همچنین در اسناد و مدارک به دست آمده از متهمان، دفاتر ثبت مشخصات افراد مراجعه کننده به شرکت مذکور جهت دریافت گواهی کسر از حقوق نیز به دست آمد که در همان بررسی اولیه مشخص شد که متهمان در طول فعالیت خود اقدام به صدور مقادیر متنابهی گواهی کسر از حقوق تحت عناوین مختلف سازمان های دولتی و خصوصی برای افرادی کردند که هیچکدام از این افراد نیز وابستگی به این سازمان، ارگان ها و یا شرکت ها ندارند.

با انتقال متهمان به اداره سیزدهم و انجام تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این گروه از افراد با انتشار آگهی نیازمندی های در روزنامه های کثیرالانتشار اقدام به فروش گواهی های کسر از حقوق کرده و در زمان مراجعه افراد به شرکت، علاوه بر دریافت وجه نقد در ازای صدور گواهی کسر از حقوق از افراد نیز اقدام به گرفتن ضمانت های مختلف بانکی کرده اند.

سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکراستقامتی، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : در حال حاضر رسیدگی به پرونده در مراحل مقدماتی قرار داشته و برابر هماهنگی به عمل آمده، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

۴۷۴۷

کد خبر 545632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بي نام A1 ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
    2 0
    لطفا تكرار كنيد "در روزنامه های کثیرالانتشار اقدام به فروش گواهی های کسر از حقوق ميكردند "