ایسنا نوشت: شورای شهر تهران در دویست و شصت وهفتمین جلسه خود، یک فوریت طرح "الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه دستورالعمل هویت‌سازی و کدگذاری و شماره‌گذاری معابر شهری" را به تصویب رساند.

محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در توضیح این طرح گفت: تمامی شهروندان تهرانی و اعضای شورا دغدغه نامگذاری و شماره‌گذاری معابر شهر تهران را دارند، چراکه معابر شهر تهران با این گستردگی که دارد متاسفانه شماره‌گذاری صحیح و مبتنی بر یک ساختار درستی ندارد که شهروندان بتوانند به راحتی خیابان‌های شهر تهران را شناسایی کنند.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در توضیح محتوای طرح مذکور گفت: بر اساس این طرح اسامی که تاکنون برای معابر انتخاب شده، حفظ شده ضمن اینکه یک کدگذاری برای آن انجام می‌شود که قطعا این کار نیاز به مطالعه امکان سنجی دارد؛ لذا شهرداری تهران ملزم شده نسبت به ارائه لایحه‌ای مبنی بر کدگذاری و شماره‌گذاری معابر شهر تهران اقدام کند.

سالاری ادامه داد: در ماده واحده این طرح آمده است که در راستای ایجاد یکپارچگی در نامگذاری معابر و سهولت خوانش مسیر برای افراد غیر بومی و بومی، شهرداری تهران موظف است که ظرف مدت سه ماه از ابلاغ مصوبه نسبت به ارائه لایحه دستورالعمل شماره‌گذاری معابر با در نظر گرفتن نام اصلی معبر در تابلوهای راهنمای مسیر اقدام کند.

در پایان سخنان رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، طرح "الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه دستورالعمل هویت‌سازی و کدگذاری و شماره گذاری معابر شهر تهران" با اکثریت آرا به تصویب رسید.

۴۲۲۳۶

کد خبر 546227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۶:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
  1 0
  واقعا اگر این طرح عملی بشه خیلی خوب میشه
 • بی نام A1 ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
  1 0
  چه عجب بابادر حالیکه شهرهایی مثل مشهد سالهاست سیستم شماره گذاری دارند و از نامهای زاید برای تک تک کوچه ها استفاده نمیشود
 • بی نام A1 ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
  1 0
  طرحی که دهها سال پبش در استان های خراسان اجرا شد