شورای هماهنگی بانک‌های دولتی با ارسال تصویر نامه شورای عالی کانون بانک‌ها و موسسات خصوصی به بانک مرکزی برای مدیران عامل بانک‌های دولتی، از این بانک‌ها خواست تا به این موضوع بیشتر توجه کنند.

مریم یعقوبی

در پی انتشار مطلبی با عنوان « بانک‌های خصوصی پیش قدم کاهش نرخ سود/ سکوت بانک‌های دولتی نشانه چیست؟»  توسط خبرگزاری خبرآنلاین، شورای هماهنگی بانک‌های دولتی به ریاست محمدرضا حسین‌زاده، با ارسال این نامه برای مدیران بانک‌های دولتی، نظر آنها را به این هماهنگی بین بانک‌های خصوصی جلب و پیشنهاد داد تا بانک‌های دولتی هم در این مورد اظهار نظر کنند.

گفتنی است طبق آنچه در نامه کانون بانک های خصوصی آمده " این پیشنهاد از سوی بانک های خصوصی ارائه شده است" و جالب اینجاست که رونوشتی از این نامه " به آقای حسین زاده رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی  جهت استحضار و ابلاغ به اعضای شورا " ارسال شد.

کاهش نرخ سود بانکی متناسب با نرخ تورم، موضوعی است که بانک‌های خصوصی و دولتی بارها بر سر آن توافق کرده‌اند اما بنا به دلایل مختلف در عمل به اجرا نرسید، اما این بار بانک مرکزی با تاکید بر نظارت دقیق بر اجرای نرخ سود اعلام شده از طرف بانک‌ها نشان داد که امکان تخطی از نرخ مورد توافق وجود ندارد.

حال باید دید این توافق در عمل چگونه اجرا خواهد شد؛ تا در مرحله بعد کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی نیز مورد بررسی قرار گیرد.

 

22339

کد خبر 547631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام RO ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
  8 0
  یکی هم به صورت داوطلبانه با صاحبخونه ها مکاتبه بکنه،امسال تابستون خدا به داد مستاجرها برسه
 • بی نام IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
  3 5
  بانکهایی که زیاد سود می دن ورشکسته هستند از نظر ما. روز به روز هم بیشتر ورشکسته می شوند.
 • بی نام A1 ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
  11 1
  کاملا واضح است عده ای با شتاب وصف ناپذیر به دنبال ایجاد آشوب در بازارها هستند تا عده ای منتفع شوند،در همین راستا این حرکت بانکهای خصوصی مصداق بارز تبانی و بیانگر وضعیت کارتلی و مافیایی حاکم بر سیستم بانکی کشور است که هرگونه رقابت آزاد را از بین می برد.مطمینا حسابعای خود در بانکهای پارسیان و پاسارگاد را به عنوان سردمداران این تبانی کم سابقه ،تا آخر این هفته می بندم.خدا به داد مردم برسد که قرار است با آشوب در چه بازاری ،سودجویی کنند.
  • رضا GB ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۰
   0 3
   دوست عزیزیک هفته شمادقیقاچندروزه؟الان شماده روزه تصمیم دارین حسابتون رودراین بانکها ببندین؟
 • احمد A1 ۰۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  3 1
  جرا تعداد بانک وجود دارد چرا جنگ نمشوند تعداد کم شود این مقدار سرمایه که دارند میتوانند اداره خودشان وشعبات بکنند تا کی اشفتگی کل اروبا 18 بانک دارند ما در کشور 28 تا چرا