تمهیدات ترافیکی روز قدس در البرزاجرا می شود

رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی استان از اعمال برخی محدودیت های ترافیکی همزمان با راهپیمایی روز جهانی قدس درشهرستانهای این استان خبر داد.

به گزارش خبر آنلاین البرز، سرهنگ «همايون شريفي» در جمع خبرنگاران گفت : باتوجه به اينکه همزمان با سراسرکشور در شهرستان هاي استان البرز راهپيمايي بزرگ و باشکوه روز جهاني قدس برگزار مي شود، ماموران راهنمايي و رانندگي بر اساس دستورالعمل هايي مجبور به اعمال محدوديت هاي ترافيکي در برخي خيابان ها و مناطق اين استان خواهند بود.
وي گفت : اين محدوديت ها از ساعت هفت صبح روز جمعه 11 تير ماه سالجاري آغاز و تا پايان برگزاري مراسم راهپيمايي روز جهاني قدس ادامه خواهد داشت.
سرهنگ شريفي افزود: در تمام شهرهايي که راهپيمايي برگزار مي شود، در طول مسير راهپيمايي تردد هرگونه خودرو و موتورسيکلت ممنوع بوده و تنها خودروهاي نيروي انتظامي و امدادرسان ، آن هم با مجوز خاص ، مجاز به تردد در اين مسيرها خواهند بود.
وي بيان داشت: درکلانشهر کرج مرکز استان البرز نيز در طول مسير راهپيمايي يعني از ميدان شهدا تا مصلي کرج، ماموران راهنمايي و رانندگي از ساعت هفت صبح اجازه تردد به هيچ خودرويي را نخواهند داد.
رئيس پليس راهور استان البرز يادآورشد : همچنين برخي از خيابان هاي منتهي به مسير راهپيمايي در اين شهرستان مانند پل آيت الله طالقاني، تقاطع هفتم تير به سمت بلوار بلال و ميدان شهدا به سمت تقاطع حضرت امام (ره)، خيابان هاي منتهي به سه راه دانشکده و تقاطع هاي کارخانه قند و خيابان مصباح از ساعت هفت صبح جمعه تا پايان راهپيمايي از محدوديت هاي ترافيکي برخوردارخواهند بود.
شريفي خاطرنشان کرد: تردد خودروها و موتورسيکلت ها در خيابان هاي منتهي به مصلي يا محل هاي تجمع نمازگزاران در شهرهاي کمالشهر، محمدشهر، ماهدشت، مهرشهر، آسارا، اشتهارد و مشکين دشت که توابع شهرستان کرج محسوب مي شوند، در اين ساعت ممنوع است.
وي اظهار داشت : بر اساس آخرين دستورالعمل راهنمايي و رانندگي، اين محدوديت در شهرستان هاي نظرآباد، طالقان و ساوجبلاغ نيز اعمال و توسط ماموران پليس شهرستان هاي فوق اطلاع رساني مي شود.
سرهنگ شريفي افزود: براي اينکه حضور مردم در راهپيمايي تسهيل شود، ناوگان حمل و نقل عمومي استان البرز به ويژه اتوبوسراني اقدام به جابه جايي مسافران از ميادين اصلي به سمت مسيرهاي راهپيمايي خواهند کرد.
وي گفت: تقاضاي پليس از مردم اين است که با خودروي شخصي به محل برگزاري راهپيمايي نيامده و براي اياب و ذهاب از ناوگان حمل و نقل عمومي استفاده کنند.
رئيس پليس راهور استان البرز مسير راهپيمايي در روز قدس را به شرح زير اعلام کرد :
مسير راهپيمايي در کرج : ميدان شهدا - ميدان توحيد - سه راه امامزاده حسن (ع) ، مصلاي نماز جمعه.
شهرستان ساوجبلاغ : ميدان امام (ره) - خيابان امام (ره) - خيابان مصلي - مصلي نماز جمعه
شهرستان نظرآباد : از تقاطع طالقاني تا مصلي نماز جمعه
شهرستان فرديس: فلکه چهارم به سمت فلکه اول از فلکه اول به سمت مصلي نماز جمعه خواهد بود.
براساس اين گزارش در شهرستان هاي اشتهارد و طالقان با توجه به حجم جمعيت ، محدوديت هاي ترافيکي اعمال خواهد شد .
سرهنگ شريفي در پايان اين مصاحبه خبري گفت : در عيد فطر امسال 62 تيم پليس فعاليت دارند که علاوه بر تيم هاي خودرويي ، 20 تيم موتور سوار و 20 پاس پياده عبور و مرور رانندگان را کنترل مي کنند .

 

 

 

 

کد خبر 551380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =