جواد ظریف در گفتگویی از ناگفته‌های دیدارهایش با احمدی نژاد می‌گوید.

ایسکانیوز در گفتگویی با محمد جواد ظریف به دوران بازنشستگی او پرداخته و به ناگفته های جلسات خصوصی سفیر وقت ایران در سازمان ملل با احمدی نژاد پرداخته است. خلاصه این گفتگو را در ادامه می‌خوانید.

 *در زمان حضور من در سازمان ملل احمدی نژاد بحث هلوکاست را مطرح نکرد.

* با احمدی نژاد اختلاف نظر جدی داشتم و این موضوع را در جلسات خصوصی به صورت صریح بیان می‌کردم.

* اواخر سال 90 به در خواست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این دانشگاه مشغول به فعالیت شدم. اعتقاد داشتم و دارم که دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت عظیم فراملی دارد و من با استفاده از سوابق و تجربیاتم در وزارت امور خارجه، می توانستم به عنوان معاون بین الملل، دانشگاه را در سطح جهانی فعال کنم و با همکاری با سایر دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی معتبر خارجی، از ظرفیت دانشگاه و تعاملات علمی و مطالعاتی برای مقابله با ایران هراسی استفاده کنم.

*هیچ وقت تدریس زبان نکردم. من برای خودم هیچ محلی از اعراب قائل نیستم ولی بخاطر لطف مردم، این روزها خیلی ها فامیل ما شده اند

*من هیچگاه کار اقتصادی نکرده ام که شریک داشته باشم. شنیده ام برخی حتی خودشان را به عنوان مدیر املاک بنده و خانواده ام در جزایر جنوب و شاید جاهای دیگر معرفی کرده اند که ما حتی یک متر ملک در آنجا نداریم.

*خیلی ها نیز هم اتاقی ما در دوران سربازی شده اند در حالی که من اصلا در ایران سربازی نرفتم و دوره سربازی من به تدبیر مسئولین عالی نظام به عنوان امریه در وزارت امور خارجه و نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد سپری شده است.

*فرزندان من نه اجازه دارند جایی نام بنده را ذکر کنند و نه به لطف خدا تا کنون چنین کاری کرده اند. اخیرا با کمال تاسف شنیدم که یکی از حضرات – که فکرش را هم نمی کردم — برای بازارگرمی در معاملات خصوصی اش، خودش را به دروغ به عنوان رییس پسر من معرفی کرده و این در حالی است که پسرم در محیط و تماس های کاری حتی از نام خانوادگی ظریف استفاده نمی کند که شائبه ای پیدا نشود.

۵۰۵۰

کد خبر 557920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیر تبریز اوغلی IR ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
  5 12
  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • معلم بسیجی IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
  1 1
  سلام خداوخلق خدابرسرداربزرگ دیپلماسی ایران دکترظریف یقین بدانیدکه مردان بزرگ راتاریخ قضاوت خواهد کرد مردانی چون ظریف تاقیام قیامت نامشان برتارک تاریخ ایران بزرگ خواهددرخشید