تسنیم به نقل از مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای تهران نوشت: برای اولین بار در کشور مرکز آزمون مشترک بین اتحادیه طلا و جواهر و سازمان فنی و حرفه ای منعقد شده که گواهینامه مورد تأیید iloصادر می‌کند.

مجید طهرانیان، مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان تهران با حضور در نخستین همایش کارآفرینی فنی و حرفه ای در صنعت طلا و جواهر ایران در آستانه هفته مهارت با اشاره به امضای تفاهم نامه با اتحادیه تولید‌کنندگان و صادرکنندگان صنعت طلا و جواهر  گفت: آموزش گوهر گرانی است که موجب افزایش مهارت شده و مهارت نیز ارزش انسان‌ها را بیشتر می کند.

 وی با اشاره به اینکه در گذشته ایتالیا در زمینه تولید مصنوعات طلا و جواهر از همه پیشی می‌گرفت افزود:در حال حاضر بسترهایی برای رشد این صنعت شروع شده و در این صنف 27 آموزشگاه فنی و حرفه ای در حوزه صنعت طلا، جواهر و سنگ مشغول هستند.

طهرانیان از صدور 2هزار گواهینامه آموزشی برای آموزش‌دیدگان در صنف طلا و جواهر خبر داد و گفت:مراکز دولتی از آموزش های فنی و حرفه ای منع شده اند و این موضوع به بخش خصوصی محول شده و ان شاءالله روز به روز این آموزش‌ها در این صنعت قوی تر شده و رشد این آموزشگاه‌ها رشد صنعت طلا و جواهر را در پی داشته باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با بیان تفاهم بین 25 اتحادیه صنفی و این سازمان برای آموزش های مهارتی گفت: برای اولین بار درکشور مرکز آزمون مشترک بین اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر و سازمان فنی و حرفه ای طی تفاهمنامه ای امضاء شد و کلیه صنعتگران این حوزه می توانند از این مرکز گواهی نامه های بین المللی که مورد تأیید سازمان جهانی کارilo است را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه  اشتغال‌زایی در صنعت طلا و جواهر حائز اهمیت است گفت: بیش از 2500 واحد تولید طلا و جواهر در کشور فعال هستند،  در این صنعت 10 هزار واحد خرده‌فروشی فعالیت می‌کنند و هرکدام به جذب تعدادی شاغل به همراه خود مبادرت ورزیده اند و در بازار کار نقش مهمی را ایفا می کنند.

 در این مراسم ضمن امضاء تفاهمنامه همکاری بین اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر و سازمان فنی و حرفه ای برای ایجاد مرکز آزمون مشترک، از فعالان حوزه تولید، آموزش،هنرجویان در این صنعت تقدیر و تشکر شد.

 

22339

کد خبر 561151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =