استاندار ایلام پس از دیدار با رئیس جمهور و دیگر مسئولان کشور به تشریح این دیدارها و دستاوردهای آن پرداخت

به گزارش ایرنا، محمدرضا مروارید در نشست خبری با موضوع تشریح دستاوردهای دیدارش با رئیس جمهوری اظهار کرد: اجرای 14 طرح تامین آب در دیدار با رئیس جمهوری برای این استان مورد تاکید قرار گرفت.
وی افزود: 14 هزار هکتار از زمین های استان در قالب این 14 طرح که شامل احداث ایستگاه های پمپاژ است به شبکه آبیاری متصل می شوند.
به گفته وی، همچنین با اجرای طرح سامانه گرمسیری نیز 50 هزار هکتار از زمین های دشت عباس و 10 هزار هکتار زمین نیز در حوزه سد دویرج به شکل آبی کشت خواهند شد تا میزان اراضی آبی از حدود 80 هزار هکتار کنونی تا پایان سال آینده به 200 هزار هکتار برسد.

*** آغاز عملیات اجرایی راه آهن ایلام تا 2 ماه آینده
استاندار ایلام ادامه داد: اتصال این استان به شبکه سراسری راه آهن نیز در این دیدار مورد تاکید قرار گرفت و قرار شد این طرح با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء تا 2 ماه آینده اجرایی شود.
مروارید گفت: روند اجرایی مرحله نخست این طرح به طول ۷۰ کیلومتر و با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا به زودی از سوی وزارت راه و شهرسازی طی نامه ای اعلام می شود.
مروارید یادآور شد: یکی از مزیت های استان ایلام وجود منابع عظیم نفت و گاز است که در دیدار با دکتر روحانی روند اجرای مرحله دوم پالایشگاه گاز، پتروشیمی و طرح ان جی ال دهلران پیگیری شد و امیداریم تا سه ماه آینده شاهد آغاز روند اجرایی پتروشیمی دهلران باشیم.

*** برداشت نفت در میدان آذر تا مهرماه آغاز می شود
وی در خصوص میادین نفنی استان نیز گفت: برداشت روزانه 30 هزار بشکه نفت از میدان آذر تا مهرماه آغاز می شود، برنامه ریزی برای آغاز برداشت از میدان چنگوله تا پایان امسال انجام گرفته و در حال بهسازی میدان عین خوش هستیم ضمن اینکه در حوزه تنگ بیجار نیز در صورت راه اندازی مرحله دوم پالایشگاه گاز، فعالیت های توسعه ای در این منطقه انجام خواهد گرفت.
استاندار ایلام افزود: گزارشی از آتش سوزی جنگل های ایلام، وقوع سیل و زلزله و همچنین پدیده ریزگردها نیز در این دیدار به استحضار رئیس جمهوری رسید البته در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نیز مشکلات استان مطرح شد.
وی همچنین از افتتاح شیرخوارگاه استان تا 2 هفته آینده با حضور مسئولان کشوری خبر داد.

*** بررسی تغییر ساعت اداره های شهرستان های گرمسیری استان ایلام
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر ارائه پیشنهاد تغییر ساعت فعالیت دستگاه های اجرایی در شهرستان های گرمسیری استان اظهار کرد: این پیشنهاد توسط برخی از مدیران و مردم شهرستان های مهران و دهلران ارائه شده که به دلیل اینکه درجه حرارت هوا در برخی ایام سال در این مناطق بسیار بالاست و امکان فعالیت را دشوار می کند، فعالیت اداره ها از ساعت شش عصر تا 12 شب انجام شود، این طرح در برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز انجام شده و به نظر طرح قابل بحثی است، البته نقاط قوت و ضعفی نیز دارد که در دیدار با رئیس جمهوری این پیشنهاد ارائه شد و قرار است این موضوع در
هیات دولت مورد بررسی کارشناسی قار گیرد و در صورت موافقت مورد اجرا قرار گیرد.

*** تحقق 50 درصدی مصوبات سفر هیات دولت به ایلام
مروارید با اشاره به ارائه گزارش روند تکمیل و اجرای طرح های سفر هیات دولت به استان ایلام به ریاست جمهوری، تاکید کرد: در طول 2 سال گذشته پیگیری های متعددی در خصوص روند اجرا و تخصیص اعتبار برای طرح های در دست اجرا انجام شد و 25 پیشنهاد جدید نیز در این دیدار ارائه شد که هم اکنون برخی از طرح ها تا 50 درصد تحقق پیدا کرده و برخی دیگر نیز در حال تکمیل هستند.

*** رشد 100 درصدی فعالیت احزاب سیاسی در استان ایلام
معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: تعداد احزاب رسمی شناسنامه دار که در استان دفتر نمایندگی داشته، تا پیش از دولت یادزهم تنها 9 حزب بود که این تعداد طی سه سال اخیر به 18 مورد افزایش یافته و نشان می دهد هر سال سه حزب جددی در این استان دفتر نمایندگی خود را دایر کرده اند.
حسین کلانتری ادامه داد: هر 45 روز یکبار نشست هایی با نمایندگان احزاب و جریانات سیاسی فعال استان برگزار شده و در فاصله کمتر از 10 ماه تا انتخابات ریاست جمهوری این نشست ها با فواصل زمانی کمتر و به صورت مستمر برگزار خواهد شد.
وی گفت: با وجود آنکه 90 درصد فرمانداران و بخشداران استان در دولت یازدهم منصوب شده اند ولی در برگزاری انتخابات هفتم اسفند مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در زمینه اجرای موفق فرایند انتخابات رتبه برتر کشور را کسب کردیم.
معاون استاندار ایلام تاکید کرد: کمتر از 10 ماه به برپایی انتخابات ریاست جمهوری در کشور باقی مانده است و این استان نیز از هم اکنون آماده برپایی انتخابات ریاست جمهوری است.

*** سرمایه گذاری سه هزار و 100 میلیارد ریالی دولت یازدهم برای توسعه راه های استان ایلام
معاون امور عمرانی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: اعتبارات اختصاص یافته به حوزه راهسازی استان قابل مقایسه با دوره های گذشته نیست و در سایه موضوع اربعین بسیاری از طرح های این بخش از محل منابع ملی تامین می شود.
شاپور پولادی ادامه داد: احداث 50 مدرسه با 68 کلاس درس و اعتبار 270 میلیارد ریال از جمله برنامه های استان در حوزه توسعه فضاهای اموزشی بوده است.
وی با اشاره به استیضاح برخی از شهرداران استان گفت: 25 شهر در استان ایلام وجود دارد که شهرداری چهار شهر ایلام، مهران، سرابله و پهله زرین آباد با سرپرستی اداره می شوند و بر اساس قانون سرپرست فقط سه ماه می تواند اداره امور را داشته باشد و تا این لحظه فقط شهردار سرابله معرفی شده که در حال طی کردن فرآیند اداری آن هستیم.
معاون استاندار ایلام با بیان اینکه بودجه اختصاص داده شده به شهرداری ایلام در سال 93، تنها 370 میلیارد ریال بود، اظهار کرد: سال گذشته این میزان به 710 میلیارد ریال رسید.
پولادی با بیان اینکه طرح سامانه گرمسیری تا سال 97 به بهره برداری می رسد، افزود: 50 هزار هکتار از اراضی استان با اجرای این طرح از دیم به آبی تبدیل می شوند.
وی یادآور شد: در قالب این طرح تاکنون 26 هزار میلیارد ریال قرارداد بسته شده است و تا سال 97 مردم اثرهای مثبت آن را خواهند دید.

46

کد خبر 561250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =