معاون امور عمرانی استاندار همدان با اشاره به اینکه ایجاد روستاهای هدف گردشگری حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی است، گفت: این مناطق در توسعه اقتصادی نقش بسزایی خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ محمود رضا عراقی، معاون امور عمرانی استانداری همدان که در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: روستاهای هدف گردشگری نقطه قوتی در جذب توریست خواهد بود.


وی خاطرنشان کرد: در روستاهای گردشگری باید بافت سنتی و فرهنگ غنی آن مناطق حفظ شود چرا که در این مناطق فرهنگ وسنت های متفاوت همراه با مناطقی بکر در مقابل چشمان گردشگران قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه نباید این مناطق در طول زمان بافت سنتی و فرهنگ خود را از دست بدهند افزود: مقاوم سازی روستاها امری مهم است اما این حرکت باید در کنار فعالیت های میراث فرهنگی انجام شود تا روح گردشگری همچنان در مناطق باقی بماند.


علی مالمیر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز گفت: جهانی شدن لالجین دستاورد بزرگی برای استان همدان است که باید در حفظ این جایگاه تلاش های مستمری صورت گیرد.

وی افزود: جشن جهانی شدن شهر لالجین 22 مردادماه دراین شهر برگزار می شود که برنامه های متنوعی برای آن پیش بینی شده است.

لازم به ذکر است، سیمین، ابرو، ورکانه، خاکو، حبشی، گشانی، ملحمدره، گیان، علیصدر، کاج، پیروز، اشتران و قلعه جوق از جمله روستاهای هدف گردشگری در استان همدان به شمار می آیند.

46

 

کد خبر 563100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =