باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیر عامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: در حال حاضر خریداری سگ و توله سگ توسط شهروندان به یک تجارت سیاه برای دلالان در کشور تبدیل شده است.

رضا قدیمی مدیر عامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران، با اشاره به راه اندازی نقاهت گاه سگ در تهران، گفت: روزانه در شهر تهران بیش از 15 قلاده سگ زنده گیری می‌شود، به همین منظور با احداث این نقاهت گاه توانستیم برخی از مشکلات موجود در شهر را کاهش دهیم.

او با بیان اینکه تعدادی از سگ‌های بیمار توسط دام پزشکان کشته می شوند، گفت: برای کاهش تعداد سگ ها در شهر، بعد از زنده گیری آنها را عقیم سازی می کنند.

مدیر عامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران با تاکید بر اینکه بر روی عده‌ای از سگ‌های عقیم شده درمان‌های طولانی انجام می‌شود، گفت: در حال حاضر تعدادی از سگ‌ها توسط حامیان حیوانات برای نگهبانی و کار به افراد مورد تایید واگذار می‌شوند.

قدیمی با بیان اینکه نقاهت گاه سگ از همه استانداردهای بین المللی برخوردار است، گفت: برای جلوگیری از رشد بی رویه سگ های ولگرد در شهرها باید نقاهت گاه سگ در تمام شهرهای ایران راه اندازی شود.

او تأکید کرد: نقاهت گاه راه اندازی شده در شهر تهران برای 10 سال ظرفیت دارد، چرا که فرآیند زنده گیری و عقیم سازی سگ بین 3 الی 45 روز زمان می برد.

مدیر عامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به واکسیناسیون سگ‌های زنده گیری شده، تأکید کرد: برای پیگیری از وضعیت این سگ های عقیم شده بر روی گوش آنها، چیپ الکترونیکی نصب می‌شود تا در زمان رها سازی بتوان آنها را ردیابی کرد.

قدیمی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران به دنبال نابودی سگ‌های ولگرد نیست، گفت: شهرداری تهران تنها در بحث کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد اقداماتی را انجام می‌دهد، چرا که شهر تهران میزبان سگ‌های ولگرد اطراف است و بدون شک اگر مسئولان شهرهای اطراف در خصوص کنترل جمعیت سگ، اقدامات اساسی انجام می‌دادند امروز شاهد سگ‌های بدون صاحب و ولگرد در تهران نبودیم.

مدیر عامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران با بیان اینکه عده‌ای از شهروندان، سگ‌های زینتی و نژاد دار را بدون هیچ گونه اطلاعاتی خریداری و آنها را در آپارتمان نگهداری می‌کنند، تاکید کرد: شرایط نگهداری سگ بسیار سخت بوده به همین منظور نباید آن را به صورت عروسک برای بچه های خود خریداری کنند.

قدیمی با اشاره به اینکه در حال حاضر از 15 قلاده سگ زنده گیری شده در تهران 7 مورد آن نژاد دار است، گفت: یکی از مهم ترین دلایل رخ دادن این موضوع آن است که شهروندان پس از مدتی به دلیل عدم نگهداری سگ آن را در پارک رها می کنند.

مدیر عامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران ادامه داد: عده‌ای از شهروندان فضای مناسبی برای نگهداری سگ ندارند، اما به دلیل ناآگاهی آن را خریداری می‌کنند، در حالی که نمی‌توانند حتی کارهای بهداشتی و مورد نیاز سگ را انجام دهند.

او با بیان اینکه آپارتمان جای نگهداری سگ و توله سگ نیست، تأکید کرد: عده‌ای از شهروندان با نگهداری سگ در منازل خود باعث آزار و اذیت همسایه‌ها می‌شوند، به همین منظور آنها به ناچار سگ را در پارک رها می‌کنند.

مدیرعامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران با تاکید بر اینکه بر اساس مطالعات انجام شده، سگ روزانه به 3 ساعت پیاده روی و دویدن نیاز دارد، گفت: اگر مردم در خصوص این موضوع مهم، موارد ذکر شده را رعایت نکنند راه به جایی نخواهیم برد.

او با تاکید بر اینکه شهروندان سگ را از زیستگاه طبیعی خود جدا کرده و در آپارتمان‌های کوچک نگهداری می‌کنند، گفت: در حال حاضر خریداری سگ و توله سگ توسط شهروندان به یک تجارت سیاه برای دلالان در کشور تبدیل شده است.

قدیمی تأکید کرد: جمع آوری توله سگ‌ها در تهران امروز به یک معضل جدی در مدیریت شهری تبدیل شده است.

او با تاکید بر اینکه کنترل جمعیت حیوانات شهری نیازمند همکاری همه دستگاه‌های ذیربط است، گفت: شهرداری تهران امروزه فراتر از دستور عمل‌ها، اقداماتی در خصوص جمع آوری و کنترل سگ‌ها انجام می‌دهد.

۴۷۲۳۶

کد خبر 563622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =