سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه شورای وزیران اتحادیه عرب، آن را یک سویه و نا حدنگرانه خواند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهرام قاسمی اظهار داشت: بار دیگر سخنان یک سویه و نا حدنگرانه که برای خوش باش دیگران به تحریر در آمده است ، شگفتی ساز می نماید.

توصیه مشفقانه جمهوری اسلامی ایران به آن شورا، نیک اندیشی، راست گفتاری و گشودن چشمان خود بر واقعیت ها است؛ حمایت یک جانبه گرایانه و تعصب ورزانه و حتی بیداد "گرایانه"سران و شورای وزیران خارجه از برخی اعضای اتحادیه در سالهای اخیر نه تنها هیچ کمکی به حل و فصل مصائب و معضلات، بحران ها و سوءتفاهمات بین کشورهای منطقه و در درون اعضای آن اتحادیه نکرده است که بی شک این یک سویه انگاری موجب بیداد گری های پر شمار و بی سامانی، ناامنی و بی ثباتی تمام منطقه و شور بختانه موجب بی شرمی و وقاحت بیشتر ریاض در کشتار مردم بی گناه برخی از کشورهای عرب منطقه شده است.

"بهرام قاسمی" افزود: اگر این شورا در تمایلش برای کمک به همزیستی مسالمت آمیز میان کشورهای منطقه صادق است و اراده ای جدی برای ایجاد همگرایی و تقویت حسن همجواری در منطقه دارد، ضروری است تنها برای یکبار از حمایت های غیرسازنده خود از ریاض دست بردارد و در کوشش و کششی سازنده ، قاطعانه از عربستان بخواهد کشتار و سرکوب مردم در سوریه، عراق، یمن و بحرین و حمایت از گروه های ترویستی ساخته و پرداخته خود در منطقه را متوقف کند. وی هشدار داد : استمرار روند موجود و حمایت ها ی دانسته و نادانسته می تواند در اندک زمانی خود این کشورها را گرفتار سیاست های بی ثبات ساز ریاض کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: انتظارات به حق قربانیان و خانواده های شهدا و مجروحان و آسیب دیدگان حادثه سال گذشته در منا تنها "کشف حقیقت" و پاسخگویی دولت ریاض در قبال این حادثه و ده ها حادثه ای است که همه ساله در جریان مراسم حج ابراهیمی رخ می دهد.

5252

کد خبر 577342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بی نام A1 ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۹
  8
  عرب هر چه باشد مرا دشمن است. دشمنی با نژاد ایرانی در دی ان ای هر عرب در تمام دنیا هست و این تغییر پیدا نمی کنه هیچ وقت تا پایان دنیا. حالا هی شما بیا به عرب ها روی خوش نشون بده و از وحدت اسلامی حرف بزن و این مزخرفات. تازه از نظر همون اسلام ایرانیان شیعه همشون رافضی و واجب القتل هستند
 • حمید RO ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۹
  6
  خبر انلاین چرا خبر رو درست اعلام نمی کنی، بیانیه اتحادیه عرب چی بوده یعنی خواننده رو وادار می کنی در یه منبع خبری دیگه از کل ماجرا با خبر بشه. درضمن اتحادیه عرب اسمش روش هست و یکی ازوظایف مهمش حمایت از کشورهای عربی چه به حق و چه به ناحق در مقابل دیگر کشورها است