باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: پسری ناخلف به خاطر مخالفت پدرش با ازدواج وی، ‌دست به جنایت آتشین در محله یافت آباد زد.

ساعت 04:00 یکم مرداد ماه، از طریق مرکزفوریت‌های پلیسی 110 وقوع یک فقره آتش‌سوزی در منطقه یافت آباد - خیابان زندیه به کلانتری151 یافت آباد اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام بررسیهای اولیه مشخص شد جوانی به نام فرامرز  ( 24ساله ) به انگیزه اختلاف خانوادگی اقدام به ریختن بنزین  بر روی یک دستگاه خوردو پژو 206 به شماره *** ی 48 ایران77 و آتش زدن آن كرده که پدرش به هویت محمود  ( 46 ساله) با اطلاع از موضوع، قصد ممانعت داشته که دچار سوختگی شدید شده است.

با وجود انتقال مصدوم حادثه آتش سوزی به بیمارستان و انجام اقدامات درمانی بر روی وی، متأسفانه محمود به علت شدت سوختگی فوت كرد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل جنایت به تحقیق از خانواده مقتول و متهم پرداختند؛ در همان مراحل اولیه تحقیقات مشخص شد که فرامرز (متهم پرونده) از حدود دو ماه پیش از وقوع حادثه با خانواده اش بویژه پدرِ خود اختلاف پیدا کرده و همین موضوع باعث شده تا پدر فرامرز (مقتول پرونده) پس از گذشت مدتی اقدام به گرفتن خودرو 206 شخصی اش از وی كند.

با آغاز تحقیقات جهت دستگیری متهم، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که متهم پس از متواری شدن از محل جنایت به تازگی و به صورت مخفیانه مجددا به محل کارش در یک کارگاه خیاطی مراجعه كرده است.

با شناسایی دقیق مخفیگاه متهم در کارگاه خیاطی واقع در منطقه یافت آباد، این محل تحت مراقبت نامحسوس پلیسی قرار گرفت و سرانجام روز پنجشنبه 25 شهریور ماه، کارآگاهان با اطمینان از حضور متهم در مخفیگاهش وی را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.


"فرامرز" پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به ایجاد حریق عمدی و آتش زدن خودرو 206 منجر به مرگ پدرش اعتراف کرد.

متهم در خصوص اختلاف خود با پدرش به کارآگاهان گفت: "از حدود چند ماه پیش با دختری آشنا و پس از مدت کوتاهی به وی علاقه مند شدم؛ موضوع را با اعضای خانواده در میان گذاشتم اما پدرم با این موضوع به شدت مخالفت کرد و همین موضوع سرآغاز اختلاف من با او شد بگونه ای که از حدود دو ماه پیش من دیگر شب ها به خانه نمی رفتم و شب ها پس از پایان کار در همان کارگاه خیاطی می ماندم".

متهم در خصوص انگیزه خود برای آتش زدن خودرو 206 گفت: "پس از گذشت مدتی، پدرم اقدام به گرفتن خودرو 206 شخصی ام از من كرد و این در حالی بود که من با پول خودم اقدام به خرید آن کرده بودم؛ از این موضوع بسیار عصبانی شده بودم و همین موضوع باعث شدت پیدا اختلاف من و پدرم شد تا اینکه شب حادثه طی یک تماس تلفنی عنوان کردم که ماشین را به آتش خواهم کشید".

متهم در خصوص شب حادثه آتش سوزی به کارآگاهان گفت: "ساعت 03:00 یکم مرداد ماه، پس از تهیه چند لیتر بنزین به در منزل پدرم که ماشین پژو 206 من نیز مقابل آن پارک بود، رفتم؛ با عصبانیت زیاد اقدام به ریختن بنزین روی ماشین خود کرده بودم که پدرم با شنیدن صدای فریادهای من، از خانه بیرون آمد؛ پدرم قصد داشت بطری بنزین را از من بگیرد که مابقی بنزینِ داخل بطری را به روی صورت و بدنش پاشیدم. یک فندک همراه خود داشتم؛ آن را روشن کرده و به سمت ماشین پرتاب کردم؛ ناگهان ماشین شلعه ور شد؛ پدرم نزدیکی ماشین ایستاده بود که باعث شد او نیز آتش بگیرد. بسیار ترسیده بودم و به سرعت از محل متواری شدم؛ پس از چند روز متوجه شدم که پدرم در بیمارستان فوت کرده است".

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: "با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است".

234 42

کد خبر 580048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
  23 2
  مطمئنی که فندک را به جای این که سمت ماشین پرت کنی روی پدرت پرت نکردی؟
  • وو A1 ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
   38 8
   چقد خوب میشد اگه این عزیزان مهاجر تو مناطق جنوبی و غربی تهران بر میگشتن به دیار خودشون و اونجا با آرامش و همدلی بیشتری زندگی میکردن و کشاورزی و دامپروری و رو توسعه میدادن و مصیبتهای کلانروستای تهرانو بیشتر از این نمیکردن
  • فار A1 ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
   17 1
   از متولدین سال 71 شدیدا بترسید....بسیار آدمای خطرناکی هستن...دختر و پسرشون
 • بی نام A1 ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
  6 32
  پسری ناخلف... اینم شد تیتر . چرا نمی گین پدر بی رحم خیلی جالبه . فرض کنین پدرتون ماشین خودتون رو به زور ازتون بگیره و اجازه نده سوارش بشین . ماشینی که با پول عرق و زحمت خودتون به دست آوردین . جهنم و اون دختره چیزی که بسیاره دختر. ماشین رو با جون کندن به دست آورده . آخه پدر من این کار بودتو کردی؟ اینم نتیجه اش . یه جنون آنی و سلام دنیای پس از مرگ متاسفانه پدرا فکر می کنن هنوز دوره زمون شاه هست که هر چی گفتن بچه هاشون بگن چشم . اون دوران گذشت پدر من. رفتارتو با واقعیت حال جامعه باید تطبیق بدی و گرنه ... دیگه گذشت به جوون بگی بالای چشمت ابروئه میگیره دو تا می زنه در گوشت. مردم دیگه اعصاب و حال و حوصله قدیم رو ندارن . یه سر بروت تو کوچه و خیابونا ببین حال و روز جوونای مملکتو
 • بی نام IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
  33 3
  پدر و مادر تو دنیا یدونه هستن حیف نیست آدم بخاطر ی دختر و یا پسر بخواد پدر و مادرشو حتی آزار بده چه برسه به قتل
 • بی نام A1 ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
  30 1
  ماشین با پول خودت خریدی چرا باسم پدرت بوده؟
 • بی نام A1 ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
  36 0
  همه چیز نابود کردی نادان
 • حمید A1 ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
  5 0
  از نظر اسلام پسر نیازی به اذن پدر برای ازدواج نداره اون هم یک پسر 24 ساله. باید قبول کنیم خیلی از رفتارهای افراد جامعه ما به دور از اسلام و غیر قابل توجیه هست.