ایلنا نوشت:در چند روز گذشته تاریک‌ترین قسمت اصولگرایان نیز از نامزد انتخاباتی خود رونمایی کرد و زمزمه‌های حضور الیاس نادران به‌عنوان رقیب حسن روحانی در انتخابات سال ۹۶ شنیده شد. استان سمنان تا به حال دو رییس‌جمهور را به ایران معرفی کرده و شاید الیاس نادران سومین فردی باشد که از این دیار راهی پاستور شود.

«در سال ۵۷ در شهرستان علی‌آباد کتول دوستانی که کار مبارزه را انجام می‌دادند به یک جمع‌بندی رسیدند که برای مقابله با تحرکات نظامی رژیم باید ابزار لازم را داشته باشیم به همین دلیل هم دنبال ساخت مواد منفجره رفتیم و اتفاقی که برای ما افتاد شب عاشورای سال ۵۷ بود قبل از آن هم دوستان زحمت های زیادی کشیده بودند. یک خانه‌ای بود که در آن حدود پنجاه تا از نارنجک‌های دستی که ساختیم جمع آوری کرده بودیم یکی از این ها منفجر شد، در دست من منفجر شد، یکی از دوستانی که با ما بود شهید شد و من مجروح شدم.»

این حوادث داستان فردی را آغاز می‌کند که شاید نقطه اوج فعالیت او انتخابات ریاست‌جمهوری آینده باشد. الیاس نادران!

در چند روز گذشته تاریک‌ترین قسمت اصولگرایان نیز از نامزد انتخاباتی خود رونمایی کرد و زمزمه‌های حضور الیاس نادران به‌عنوان رقیب حسن روحانی در انتخابات سال ۹۶ شنیده شد.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به مرور از یک حزب در حاشیه به یک حزب جریان‌ساز در میان اصولگرایان تبدیل شد. در انتخابات مجلس دهم نیز این جریان دست بالا را در تنظیم لیست انتخاباتی اصولگرایان داشت.

با این حال نفوذ رسانه‌ای ایثارگران انقلاب اسلامی به اندازه‌ای بود که اجازه ندهند بعد از شکست اصولگرایان در انتخابات نقدی علیه این جریان در رسانه‌های اصولگرا منتشر شود.

ایثارگران البته در همه‌جا نفوذ خود را گسترده است چنانچه گفته می شود مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب به‌خاطر مخالفت جمعیت ایثارگران حدود دو سال است که پشت در وزارت کشور منتظر دریافت مجوز است.

ادامه شکست!

اما اوج شکست‌های ایثارگران در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۲ بود. این جریان سیاسی امید زیادی داشت که بتواند میان اصولگرایان وحدت به‌وجود بیاورد. زاکانی برای انتخابات اعلام نامزدی کرد و الیاس نادران نیز به‌عنوان رییس ستاد انتخاباتی او (تحت‌عنوان جبهه حماسه‌سازان انقلاب اسلامی) معرفی شد. اما تلاش‌های این جریان نتیجه نداشت و یکی از اعضای سرشناس این جریان نیز برای انتخابات نامزد شده بود.

سرانجام زاکانی ردصلاحیت شد و تشکیلات او تمام قد پشت‌سر حدادعادل قرار گرفت. اما انصراف حدادعادل بیشتر و بیشتر این جریان را زیر فشار انتخاب بین قالیباف و جلیلی قرار داد و در نهایت همه با هم از روحانی شکست خوردند.

البته زاکانی سال‌هاست عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران نیست و در حزبی همسو و نزدیک به جمعیت ایثارگران به‌نام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی فعالیت می‌کند که اتفاقا الیاس نادران نیز از اعضای شورای مرکزی این جمعیت به‌شمار می‌رود و تنها فردی است که همزمان در شورای مرکزی هر دو تشکیلات حضور دارد.

وی در انتخابات اخیر مجلس تهران با هفتصد و بیست هزار رای در رده چهل و ششم قرار گرفت و از راهیابی دوباره به خانه ملت بازماند.

اقتصاددان یا دیپلمات؟

همایش بزرگ اصولگرایان تهران با عنوان خسارت محض روز یکشنبه برگزار شد. آنچه در این همایش بیش از هر چیزی نمود داشت محورهای انتقادات اصولگرایان از دولت اعتدالگرای روحانی بود.

حاضران در جمع که بیش از هر کسی از یک‌رقمی شدن نرخ تورم و افزایش رشد اقتصادی کشور خبر داشتند سعی کردند اشکالات قراردادهای نفتی و سایر توافق‌های بین‌المللی ایران را بهانه‌ای برای حمله به دولت روحانی قرار دهند. با این خط‌مشی به‌نظر می‌رسد چهره‌های اقتصاددانی مثل احمد توکلی و نادران شانس کمتری برای جلب‌حمایت همه اصولگرایان برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری را خواهند داشت و شانس دیپلمات‌های اصولگرا و چهره‌هایی شبیه سعید جلیلی همچنان بالا خواهد بود.

باز هم سمنان

طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، استان سمنان بیشترین تعداد نماینده را نسبت به جمعیت استان دارد. در عین حال این استان تا به حال دو رییس‌جمهور را هم به ایران معرفی کرده و شاید الیاس نادران سومین فردی باشد که از این دیار راهی پاستور شود.

۲۹۲۱۵

کد خبر 581591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • هموطن IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۱
    14 6
    الیاس نادران غیر قابل اعتماد و تندرو هست و بزرگترین ضربه رو بعد احمدی نژاد خواهد زد.باید برای حمایت از روحانی خیلی تلاش کنین تا این فرد تندرو و غیر حرفه ای وارد عرصه نشه