عضو جامعه روحانیت مبارز تهران می‌گوید: احمدی‌نژاد با رهبر معظم انقلاب رو در رو دیدار کرده و سمت و سوی سخنان ایشان را متوجه می‌شود، پس مصلحت این است که بگوید "چشم من در صحنه نیستم".

محمدتقی رهبر در گفتگو با خبرآنلاین درباره سخنان امروز مقام معظم رهبری در درس خارج از فقه و توصیه شان به کاندیدا نشدن احمدی‌نژاد برای جلوگیری از دوقطبی شدن فضای کشور، گفت: البته نام نبردند و دیگران می گویند اشاره به آقای احمدی نژاد بوده است؛ در مجموع دو قطبی کردن به این معنا که آرای مردم شکسته شود و اصلح رأی نیاورد، درست نیست. ما چنبن تجربه ای را در گذشته داشتیم.

وی افزود: در فضای سیاسی کشور جریان های مختلف فعالیت می کنند، اصولگرایان کاندیدای خود را در انتخابات دارند و اصلاح طلبان نیز نامزد خود را به صحنه رقابت می آورند همه جریان ها که روی یک نامزد وفاق نکردند بنابراین حداقلش این است که جامعه اصولگرا انتخابات را برای خود چند قطبی نکنند. به عبارت دیگر هر دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب در انتخابات هستند اما اگر در جریان اصولگرا بخواهد اختلاف نظر و تعدد آرا ایجاد شود، تنش زا خواهد بود.

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران ادامه داد: منظور حضرت آقا این است که وفاداران به نظام و انقلاب دچار تفرقه نشوند.

وی افزود: عملکرد و رفتار همان آقایی که در سئوال اشاره شد در گذشته درست و پسندیده نبوده است. شاید آن رفتار را اقلیتی قبول کنند اما اکثریت جامعه انقلابی ما که قبول ندارند بنابراین ورود این چنین کسی باعث اختلاف و  دودستگی و خرد شدن آرا می شود.

امام جمعه اصفهان گفت: به هر حال با آنکه حضرت آقا از کسی اسم نبردند ولی برداشت از صحبت های ایشان چنین بوده است. من هم به نوبه خود با آمدن این آقا موافق نیستم بیاید هم به او رأی نمی دهم چون عملکرد گذشته اش را دیدم.

وی درباره چرایی قبول نداشتن عملکرد احمدی نژاد در دوره ریاست جمهوری توضیح داد: چالش داشت و درباره اطرافیان و تشکیلاتش هم همین طور بود.

رهبر درباره انتظار از رفتار احمدی نژاد در قبال توصیه رهبر معظم انقلاب بیان کرد: مقام معظم رهبری از کسی نام نبردند اما آقای احمدی نژاد با رهبر معظم انقلاب رو در رو دیدار کرده، سمت و سوی سخنان حضرت آقا را متوجه می شود، پس مصلحت این است که نظر ولی فقیه را مدنظر قرار دهد و بگوید "چشم من در صحنه نیستم". 

29214

کد خبر 583533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =