شهرداری قلب تهران اعلام کرد برای رفع مشکل شهروندانی که به این نهاد بدهی معوقه درباره عوارض نوسازی دارند، با رعایت شرایط تا 80 درصد جریمه این بدهی‌ها را می‌بخشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین یکی از مشکلاتی که شهروندان به خصوص در کلانشهرهایی مانند تهران با آن روبرو هستند، بدهی عوارض نوسازی و پرداختهای پایدار به شهرداری هاست. بدهی هایی که معمولا پرداخت آن با تاخیر چند ساله مواجه می شود و تا زمانی که نیاز به تسویه حساب با شهرداری وجود نداشته باشد از سوی شهروندان، پرداخت نمی شود.

در این رابطه شهرداری منطقه 6 تهران اعلام کرده تسهیلات تشویقی به شهروندان قلب تهران اعطا می شود و شهروندانی که تا پایان آذر نسبت به پرداخت عوارض معوقه خود اقدام کنند از این تسهیلات برخوردار می شوند.
معاون مالی و اقتصادشهری شهرداری منطقه 6 با اشاره به اینکه سقف این تسهیلات 70 درصد است گفت: بدهکاران عوارض نوسازی در قلب تهران می توانند با پرداخت یک جا عوارض معوقه خود از 50 درصد تسهیلات جرائم دیرکرد عوارض نوسازی برخوردار می شوند.
مهدی اسدبیگی با بیان اینکه شهروندان به منظور آسایش بیشتر می توانند از پرتال اینترنتی شهرداری تهران استفاده کنند، توضیح داد: شهروندان می توانند با مراجعه به سایت شهرداری تهران یا سایت پرتال اداره کل تشخیص و وصول درآمد و همچنین با مراجعه به ادارات درآمد شهرداری منطقه 6 یا دفتر خدمات الکترونیک شهر، نسبت به پرداخت عوارض و جرائم آن اقدام کنند.
معاون مالی و اقتصادشهری شهرداری منطقه 6 اعطای تسهیلات تشویقی برای شهروندان را در راستای مصوبه شورای شهر تهران دانست و اشاره کرد: بر اساس این مصوبه شهروندانی که تا پایان سال 94 نسبت به پرداخت عوارض اقدام نکرده اند می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.
او ادامه داد: بر همین اساس چنانچه بدهکاران شهرداری تهران، چک ها و اسناد برگشتی خود که سررسید آنها تا پایان سال 94 است را به طور نقدی و یکجا پرداخت کنند نسبت به اعطای مزایا و تسهیلات تشویقی بین 20 تا 80 درصد خسارت تاخیر به آنان اقدام می شود.
اسدبیگی همچنین تصریح کرد: مالکان و مودیانی که مجموع بدهی نکول شده آنها بیش از مبلغ یک و نیم میلیارد ریال است و تسهیلات تشویقی جریمه دیر کرد آن حداکثر بیست درصد بوده مشمول تسهیلات تشویقی نمی‌شود. همچنین مالکان و مودیانی که مجموع بدهی نکول شده آنها کمتر از پانصد میلیون ریال است و تاریخ سررسید اسناد نکول شده آنها تا انتهای۱۳۹۴ است از هشتاد درصد تسهیلات تشویقی برخوردار می‌شوند.
اسدبیگی توضیح داد: تسهیلات تشویقی مذکور شامل بدهی وزارتخانه، سازمانها، دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی وابسته دولت و نهادهای و موسسات عمومی غیر دولتی نمی‌شود.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری منطقه 6 با بیان اینکه عوارض پایدار شهری شامل عواض نوسازی، عوارض کسب و پیشه، بهای خدمات مدیریت پسماند و عوارض خودرو می شوند، گفت: شهروندان با پرداخت به موقع این عوارض زمينه توسعه و عمران هر چه بيشتر پايتخت را فراهم می کنند.

 

46231

 

کد خبر 591142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =