فرمانده انتظامی استان گفت: دو هزار و 600 نیروی پلیس استان با اجرای طرح های انتظامی در مناسک جهانی اربعین خدمت رسانی کردند.

به گزارش خبرآنلاین ، سردار "منوچهر امان اللهي" در جمع خبرنگاران به تشريح اقدامات انتظامي استان در اين دوره از مراسم پياده روي اربعين پرداخت و اظهارداشت: در اين ايام 615 هزار زائر براي سفر به کربلاي معلي وارد استان کرمانشاه شدند از اين تعداد زائران، 164 هزار نفر به مرزهاي شلمچه و چزابه و حدود 602 هزار نفر به مرز مهران هدايت شدند.


وي افزود: در اين مدت حدود 180 هزار خودرو زائران در جاده هاي استان تردد کردند که حدود 163 هزار از آن ها خودروهاي سواري زائران ومابقي اتوبوس بودند.

فرمانده نيروي انتظامي استان افزود: از اين تعداد بيش از 23 هزار خودروي سواري و دو هزار اتوبوس زائران به سمت مرزهاي جنوبي کشور و مابقي به سمت مرز مهران هدايت شده اند.

خدمت رساني دو هزار و 600 پليس به زائران اربعين

سردار امان اللهي اعلام کرد: دو هزار و 600 نيروي پليس استان با اجراي طرح هاي انتظامي در مناسک جهاني اربعين خدمت رساني کردند که در اين راستا نيروي انتظامي تمام تلاش خود را به کار گرفت تا زائران سيد و سالار شهيدان در کمال امنيت و آرامش از اين سفر معنوي بازگردند.

به گفته فرمانده انتظامي استان در مدت تردد زائران اربعين حسيني 168 گشت خودرويي در سطح جاده هاي استان براي کنترل تردد ها به کار گرفته شد و 20 ايستگاه بازرسي بر ترددها نظارت داشتند.

سردار امان اللهي تاکيد کرد: با تلاش شبانه روزي ماموران پليس راه و اجراي طرح هاي ترافيکي ميزان تصادفات فوتي در مدت تردد زائران اربعين حسيني نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد و ميزان تصادفات خسارتي استان حدود 90 درصد کاهش يافت.

وي با اشاره به فعاليت هاي انجام شده براي آگاه سازي مردم گفت: در اين مدت به منظور آگاه سازي مردم 160 هزار تراکت آموزشي چاپ و 175 هزار پيامک آموزشي براي زائران اربعين ارسال شد.

صدور 20 هزار گذرنامه توسط پليس کرمانشاه

فرمانده انتظامي استان کرمانشاه در ادامه خاطرنشان ساخت: در ايام اربعين 20 هزار گذرنامه براي زائران اربعين حسيني توسط اداره گذرنامه و مهاجرت انتظامي استان کرمانشاه صادر شد.

سردار امان اللهي افزود: بر اساس اعلام کنسولگري عراق در کرمانشاه، امسال براي 80 هزار زائر رواديد صادر شده است.

وي در خصوص تردد اتباع بيگانه در استان کرمانشاه، گفت: بر اساس تصميم ستاد اربعين، امسال تردد اتباع بيگانه از مرز مهران ممنوع شد؛ بر همين اساس 9 هزار و 430 تبعه بيگانه که قصد سفر به کربلاي معلي را داشتند به مرزهاي شلمچه و چزابه هدايت شدند.
مقام ارشد انتظامي استان ادامه داد: در اين مدت حدود 6 هزار و 500 تبعه نيز که به صورت غير قانوني سفر کرده بودند، دستگير و تحويل مراجع ذيصلاح شدند.

سردار امان اللهي در پايان از تلاش تمامي پرسنل انتظامي در راستاي برقراري نظم و امنيت شايسته در ايام اربعين و نيز خدمتگزاري خالصانه به زائران تقدير کرد.

 

۴۸

کد خبر 605304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =