۰ نفر
۷ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۷
یکی از پیرترین مردان ایران درگذشت

یکی از پیرترین مردان ایران با 133 سال سن در شهرستان نقده درگذشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ درحالی که در روزهای گذشته از سرشماری یک مرد ۱۳۵ ساله در سقز خبر منتشر شده است، خبرگزاری ایرنا خبر داده عباس منائی پیرمرد کشاورز 133 ساله اهل شهرستان نقده که نامش در سرشماری نفوس و مسکن 95 ثبت شده و گفته می شود پیرترین مرد ایران است بر اثر کهولت سن در گذشت.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان نقده با تایید این خبر گفته است: حاج عباس منائی پیرمرد 133 ساله اهل نقده پس از آنکه نامش بعنوان پیرترین فرد در سرشماری نفوس و مسکن ثبت شد بر اثر کهولت سن درگذشت.

حسین هاشم پور افزود: شناسنامه و اسناد موجود در اداره ثبت احوال نقده نشان می دهد وی متولد هفتم خرداد ماه سال 1263 شمسی بوده و در انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی هم رأی داده است.

عباس منائی در روستای 'راهدانه' از توابع شهرستان نقده زندگی می کرد که 2 روز قبل بر اثر کهولت سن درگذشت. این پیرمرد 133 ساله هشت فرزند دارد.

به گزارش خبرآنلاین؛ البته در روزهای گذشته خبر رسید یک مرد ۱۳۵ ساله هم در سقز کردستان سرشماری شده است. گفتنی است سن هر دوی این افراد براساس ثبت شناسنامه‌ای است و هنوز برای صحت سن واقعی از هیچ کدام آزمایش های مربوطه انجام نشده است.

اگر سن واقعی این دو نفر ۱۳۵ و ۱۳۳ سال باشد، در رده پیرترین انسان‌های زمین قرار می‌گیرند. این درحالی است که در رتبه بندی پیرترین انسان‌های زندگی کرده روی زمین، فقط زنان حضور دارند.

۴۷۴۷

کد خبر 606319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام RU ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۷
  14 4
  بدبخت چشم خورد
 • بی نام IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۷
  5 9
  چرا اطلاعات غلط میدین پایین همین خبر خودتون در مورد یه مرد 135 ساله تو سقز نوشتید؟؟؟
 • ش A1 ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۸
  1 0
  خبر درست کدام ؟کدامش مرده