آمار جان باختگان فاجعه قطار تبریز - مشهد ۴۹ نفر اعلام شد

استاندار آذربایجان شرقی از افزایش آمار جان باختگان احتمالی فاجعه قطار تبریز-مشهد به 49 تن خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، "اسماعیل جبارزاده" ضمن تسلیت مجدد به خانواده های داغدیده مصیبت قطار تبریز-مشهد آخرین وضعیت پیگیری جان باختگان و مجروحان این حادثه را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه پیگیری این موضوع از همان دقایقی اولیه آغاز شده است، گفت: پیگیری وضعیت جان باختگان و مجروحین ادامه دارد و اکثریت مصدومان مرخص شده اند.

جبارزاده در خصوص انتقال اجساد جان باختگان این حادثه به تبریز، گفت: از دیشب کار آزمایش های DNA برای شناسایی اجساد شروع شده و تا کنون 4 جسد شناسایی شده است، نمونه برخی اجساد قابل استفاده نبوده و امروز باید بار دیگر از چند جسد نمونه گیری مجدد انجام شود و سپس اجساد جان باختگان به پزشکی قانونی تبریز منتقل می شوند.

استاندار آذربایجان شرقی از برگزاری مراسم تشییع جنازه جان باختگان حادثه قطار تبریز-مشهد هم زمان با 28 صفر در تبریز خبر داد و گفت: روز چهارشنبه مراسم تشییع پیکر این عزیزان با حضور مردم تبریز برگزار می شود.

جبارزاده افزود: مراسم بزرگداشت این عزیزان نیز شامگاه روز چهارشنبه با اطلاع رسانی زمان و مکان به شهروندان گرامی برگزار خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد کار تشخیص هویت جان باختگان این حادثه در کمترین زمان به پایان رسیده و اجساد آن ها تحویل خانواده هایشان شود.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: با همه توان خود پیگیر مشخص شدن علت حادثه و برخورد با خاطیان امر هستیم. این سانحه توسط کمیسیون وزارت راه و شهرسازی و همچنین کمیسیونی دیگری که با مصوبه دولت به ریاست آقای ترکان مشاور رئیس جمهوری تشکیل شده است، در حال پیگیری است و کمیسیون ها به منطقه اعزام شده اند تا نتیجه بررسی را به رئیس جمهور و معاون اول ارائه دهند.

جبارزاده در خصوص آخرین وضعیت و آمار جان باختگان فاجعه قطار تبریز- مشهد گفت: آمار نهایی فوت شدگان احتمالی 49 نفر است که پیکر 36 نفر از این عزیزان در پزشکی قانونی تهران است و متاسفانه اجساد بقیه جان باختگان این حادثه فجیع به صورت پیکر نیست و اجزای بدن آن عزیزان جمع آوری شده و برای تشخیص هویت استفاده می شود.

وی در خصوص عبارت "فوت شدگان احتمالی" توضیح داد: منظور از این عبارت کسانی هستند که سوار قطار شده اند، اما در این چند روز اطلاعی از سرنوشت آن ها نیست، متاسفانه چند نفر هم بدون بلیط سوار قطار شده بودند که هنوز اطلاعی از سرنوشت آن ها نداریم.

جبارزاده گفت: از 90 نفر مجروح روز اول اکثریت آن ها از بیمارستان مرخص شده اند و هنوز 6 نفر بستری هستند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: بنده و همکارانم به همراه وزرای بهداشت و دادگستری با جدیت تمام پیگیر مسئله هستیم و دیروز هم در تهران هماهنگی ها و کارهای لازم را انجام دادیم.

اسماعیل جبارزاده در پایان باری دیگر وقوع این سانحه را به مردم و خانواده های جان باختگان تسلیت گفت و ادامه داد: همه ما همراه مردم مصیبت زده ایم و در غم از دست دادن این عزیزان سوگواریم.

وی در پایان با انتقاد شدید از انتشار برخی از مطالب غرض آمیز در فضای مجازی، گفت: استفاده های سیاسی، قومی و... از این حادثه دلخراش نهایت نامردی است و عقوبت سختی برای کسانی که با انتشار چنین مطالب موهنی خانواده ها و مردم سوگوار تبریز را آزار می دهند، خواهد داشت.

46

کد خبر 606548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =