مهر نوشت: کتاب «در پس کوچه‌های پاریس» که به خاطرات عیسی هدایت از برادرش صادق هدایت می‌پردازد، با گردآوری جهانگیر هدایت، فرزند عیسی هدایت، منتشر شد.

جهانگیر هدایت، برادرزاده صادق هدایت، با گردآوری خاطرات مشترک عیسی هدایت با برادرش (صادق هدایت)، اقدام به انتشار کتابی با نام «در پس کوچه‌های پاریس» کرده که طی روزهای گذشته توسط نشر پوینده منتشر شده است.

عیسی هدایت، برادر بزرگ‌تر صادق هدایت بود. وی در دانشکده افسری در تهران افسر ارتش شد و به دلیل اینکه در امتحانات پایانی دانشکده رتبه ممتازی کسب کرده بود، برای ادامه تحصیل به فرانسه اعزام شد. مدت تحصیل عیسی هدایت در فرانسه دو سال بود. در ابتدای کار که صادق هدایت هنوز در شهر گان بلژیک، اقامت داشت، ارتباط دو برادر توسط کارت پستال انجام می‌شد، اما بعد از آنکه صادق هدایت به پاریس منتقل شد، این فرصت به وجود آمد تا دو برادر بتوانند با هم ملاقات داشته باشند. البته ملاقات‌ها در روزهای تعطیل انجام می‌شد چراکه هر دو برادر محصل بودند و وقت آزاد نداشتند.

عیسی هدایت خاطرات این دو سال را در داخل تقویمی به فارسی و فرانسوی نوشته که جهانگیر هدایت خاطرات مشترک او با صادق را در قالب این کتاب منتشر کرده است. کتاب «در پس کوچه‌های پاریس» در ۱۴۰ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با بهای ۱۰ هزار تومان از سوی نشر پوینده منتشر شده است.

57241

کد خبر 610166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =