ایرنا نوشت: سامر عباس سخنگوی سازمان اجرای کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی سوریه اعلام کرد که این کشور مدارک اثبات استفاده تروریست ها از سلاح شیمیایی جمع آوری شده از سوی وزارت دفاع روسیه را به بازرسان بین المللی ارائه کرده است.

خبرگزاری روسیا سگودنیا روز یکشنبه به نقل از مصاحبه با این مقام سوری نوشت: مدارک و شواهد دال بر استفاده جنگجویان از سلاح های شیمیایی به سازمان منع استفاده از این تسلیحات تحویل شد که کارشناسان مسئول آن را بررسی کردند و پذیرفتند.

وی افزود: هیات این سازمان بار دیگر به سوریه سفر می کند تا نمونه های جمع آوری شده مبتنی بر استفاده تروریست ها از سلاح های شیمیایی را تحویل بگیرد.

وی افزود: این نمونه ها که از سوی کارشناسان وزارت دفاع روسیه جمع آوری شده است، اثبات می کند 31 اکتبر (10آبان) جنگجویان در منطقه ام حوش استان حلب از خمپاره های 240 میلی متری حاوی گاز ایپریت (خردل) استفاده کرده اند.
مقام سوری اظهار کرد: گروه مامور سازمان منع سلاح های شیمیایی شامل هشت کارشناس از کشورهای آمریکا، انگلیس، استرالیا، اسلوواکی و اسلوونی بود که از 12 دسامبر سال جاری در دمشق فعالیت می کرد.

غرب با وجود شواهد انکارناپذیر اثبات کننده استفاده تروریست ها از سلاح شیمیایی، این موارد را نادیده می گیرد و تلاش های خود را برای محکوم کردن دولت سوریه متمرکز کرده است و در این اقدامات اهداف سیاسی ضدسوری دنبال می کند.

کشورهای غربی در حالی سوریه را به کاربرد سلاح شیمیایی متهم می کنند که در سه سال اخیر چندین مورد حمله با استفاده از مواد شیمیایی سمی توسط تروریست ها بویژه اعضای گروه داعش در سوریه و عراق ثبت شده است.

52310

کد خبر 613337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =