۰ نفر
۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۸

شانا به نقل از وزیر انرژی روسیه نوشت: مسکو پس از بررسی تاثیر اجرای توافق کاهش تولید نفت خام کشورهای عضو و غیرعضو اوپک در نیمه نخست سال آینده میلادی بر بازارهای جهانی نفت و در صورت احساس ضرورت، دوره اجرای این توافق را تمدید خواهد کرد.

الکساندر نواک به روزنامه روسی ویدوموستی، گفت: تصور نمی‌کنم که مدت طرح کاهش تولید نفت طولانی باشد و پیش بینی من این است که در صورت پایبندی کامل همه کشورهای تولید کننده عضو و غیر عضو اوپک به اجرای این توافق در نیمه نخست سال آینده، توازن به بازار بازگردد.

اعضای اوپک ٣٠ نوامبر (١٠ آذر ماه) در نشست وین با کاهش تولید به میزان یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز به منظور رساندن سقف تولید خود به ٣٢ میلیون و ٥٠٠ هزار بشکه در روز برای مدت ٦ ماه از اول ژانویه ٢٠١٧ توافق کردند.

کشورهای تولید کننده عمده غیرعضو این سازمان از جمله روسیه نیز در تاریخ ١٠ دسامبر (٢٠ آذر ماه) متعهد به کاهش تولید تا میزان ٥٥٨ هزار بشکه در روز برای همراهی با اوپک شدند.

مجموع تولید نفت جهان با توافق وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک، یک میلیون و ٧٦٠ تا یک میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه در روز کاهش می‎یابد.

 

39224

کد خبر 614283
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =