ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت که طبق پاسخ هیئت رئیسه مجلس به استعلام کمیسیون عمران تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مواردی که ماهیت قضایی ندارد بلامانع است.

عبدالکریم حسین‌زاده گفت: تحقیق و تفحص از شهرداری تهران شامل سه محور واگذاری املاک، تغییر کاربری‌ها و مدیریت و میزان تطابق طرح جامع و تفسیری با هم بود که یکی دید مالی و دیگری مدیریتی و دیگری فنی را دنبال می‌کند و هر کدام حائز اهمیت است.

وی افزود: برخی از همکاران گفتند که طبق آیین نامه مجلس اگر پرونده قضایی در مورد موضوعی که برای تحقیق و تفحص ارجاع شده وجود داشته باشد تحقیق و تفحص باید متوقف شود تا پاسخ دستگاه قضایی داده شود. بر همین اساس بخش واگذاری املاک در تحقیق و تفحص متوقف ماند و کمیسیون عمران در این رابطه از هیئت رئیسه مجلس استعلام کرد.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس اضافه کرد:‌ آنچه در شعبه 15 در مورد املاک شهرداری در جریان است مربوط به املاک واگذار شده به مدیران شهرداری است در حالی که موضوع تحقیق و تفحص کلان‌تر است و چتر بررسی آن همه واگذاری‌ها اعم از مدیران شهری و غیره را در بر می گیرد.

حسین زاده در پایان گفت که طبق پاسخ هیئت رئیسه مجلس به استعلام کمیسیون عمران ورود و رسیدگی به مواردی که قوه قضاییه به آن وارد نشده یا ماهیت قضایی ندارد بلامانع است.

۴۷۴۷

کد خبر 616535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۶
    1
    اینهمه مجوز ساخت مال و فروش و واگذاری های املاک شهری و تخریب فضای سبز تهران باید مورد تحقیق و تفحص قرار گیرد و البته این یتیم خانه ای که شهرداری زمینش را به مفت فروخته. زمین مردم را حتی برای کار خیر نمی توانید به قیمت پایین به هیچ گروهی بفروشید.