تسنیم نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:ما با اتکا بر همان اندیشه‌هایی که در دفاع مقدس موفق شدیم، می‌توانیم در اقتصاد، صنعت و کشاورزی هم موفق شویم.

سعید جلیلی در دیدار و گفت‌وگو با مردم روستاهای اطراف شهرستان میناب که در مسجد موسی بن جعفر(ع) این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در پنج سال اخیر دشمن هر آنچه که داشت در سوریه به کار برد اما ناموفق بود. رئیس جمهور امریکا هفته پیش گفت که در این یک سال تمام تلاش خود را انجام دادیم که سوریه را تسخیر کنیم اما نشد. چرا؟ او می گوید چون ایران نگذاشت.

وی افزود: چون آنها در محاسباتشان شهر میناب را حساب نمی‌کنند، شهری که صدها کیلومتر با جبهه‌های نبرد دفاع مقدس فاصله دارد اما 243 شهید را تقدیم کرده است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی همچنین تصریح کرد: دشمن با همه توان به منطقه غرب آسیا آمد تا ناامنی ایجاد کند و صراحتا هم می‌‌گوید که هدف ما جمهوری اسلامی است.

جلیلی ادامه داد:‌یک روز افغانستان را اشغال می کنند یک روز عراق را و یک روز داعش را درست می کنند. اکنون منطقه کانون نا امنی است اما در ایران امنیت کامل برقرار است؛ نه امنیت نسبی بلکه امنیت مثال زدنی. این حقیقت چشم خفاشان را کور می کند و او باید خاک به آفتاب بپاشد. فلذا فتنه درست می کند و حق و باطل را با هم قاطی می کند.

وی با بیان این که سنت های الهی حقیقت است و تمام نمی‌شود، گفت: ما با اتکا بر همان اندیشه‌هایی که در دفاع مقدس موفق شدیم، می‌توانیم در اقتصاد، صنعت و کشاورزی هم موفق شویم. وقتی به توانمندی های داخلی اتکا می شود، دیگر منتظر و نگران یک توافق نمی‌شویم که طرف مقابل با آن پایبند است یا نه؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر به جوانان مینابی که در جنگ حماسه آفرین بودند اعتماد شود حتما می توانند اقتصاد کشاورزی و آب همین منطقه را حل کنند. لازمه این اعتماد این است که با خرید کشتی از کره، اشک کشتی‌ساز هرمزگانی در نیاید. نباید گفت توان جوان ایرانی در حد ساخت آبگوشت بزباش است! این جفا به ملت است. این پوشاندن حقیقت است.

جلیلی ادامه داد: هلند کشوری است که یک چهلم ایران وسعت دارد اما یک اقتصاد بزرگ کشاورزی در دنیا است. همین هرمزگان با چنین مردمان و توانی می‌تواند حتی موفقیت بیشتری داشته باشد.

وی با بیان این که هر جا نقطه ضعفی است به دلیل دور شدن از تفکر انقلابی است، افزود: هرجا اختلاس و فساد و حقوق نجومی و اموال نجومی است یعنی از تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی فاصله گرفته شده است.

این استاد دانشگاه بیان داشت: امیر المومنین می فرمایند: اخذ الله علی العلما الا یقاروا علی کظه الظالم و لا سغب المظلوم، خداوند از علما عهد گرفته است که در برابر شکم بارگی ستمگران و گرسنگی مظلومان بی تفاوت نباشیم. همه در برابر گرسنگی مظلومان و شکم بارگی مترفین مسئولیت دارند.

جلیلی افزود: موفقیت‌ها نه در تعارف و حرف بلکه درعمل رقم می‌خورد، ان تنصروا الله ینصرکم، هرجا خدا را یاری کردید یاری شدید.

وی تصریح کرد: این موجب تاسف است که امروز کشاورزان مینابی می‌گفتند محصولات کشاورزی آنها روی دستشان می‌ماند و مجبورند محصولاتشان را به ثمن بخس بفروشند. سال گذشته روسیه به‌دلیل تیرگی روابط با اتحادیه اروپا و ترکیه فقط 11 میلیارد دلار واردات صیفی‌جات داشت اگر یک درصد این نیاز به منطقه میناب اختصاص می‌یافت، چه می‌شد؟ سهم ما چقدر بود؟ تقریبا هیچ!

29212

کد خبر 618065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =