رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: من در جایگاه یک پزشک هرچند هم مصونیت سیاسی نداشته باشم اما، موظفم نسبت به سلامت این فرد حساس باشم.

امید کریمی: رحمت اله حافظی رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران صبح امروز در محل شورای شهر تهران میزبان خبرنگاران بود. بخش مهمی از سوالات خبرنگاران در این نشست متاثر از تحرکات سیاسی و اجتماعی حافظی طی ماه‌ها و سال‌های اخیر بود.

خصوصا اینکه برخی مواضع او باعث شد، اصولگرایان شورای شهر تهران نسبت به او زاویه بگیرند و مواضع اش به اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران نزدیک شود. مصداق این اتفاق بیش از پیش در ماجرای املاک نجومی شهرداری تهران نمود داشت. جایی که اصولگرایان شورای شهر تهران در ابتدای مطرح شدن این اتفاق، دفاع تمام قدی از شهرداری تهران و شخص شهردار تهران کردند اما حافظی مانند برخی اعضای اصلاحطلب شورای شهر تهران در خط مقدم پیگیری این موضوع قرار گرفت.

تا جایی که در شبکه های اجتماعی نیز، مورد وثوق کاربران قرار گرفت و آخرین توییت او درباره وضعیت آرش صادقی مورد توجه بخش زیادی از کاربران توئیتر قرار گرفت. او در نشست خبری امروز خود در این باره گفت: برخی دوستان عنوان می‌کنند که چرا من درباره آرش صادقی توئیت کرده ام. اگر من به تنهایی فقط عضو شورای شهر تهران بودم، اگر فقط یک روحانی بودم، یا هنرمند و یا ورزشکار، ورود من به این حوزه سوال برانگیز بود. من در جایگاه یک پزشک هرچند هم مصونیت سیاسی نداشته باشم، اما موظفم نسبت به سلامت مردم حساس باشم.

او درباره مذاکرات اش با مسئولان قوه قضاییه درباره وضعیت آرش صادقی گفت: اگر اولویت برای من سلامت مردم یا تایید صلاحیت در انتخابات های آتی باشد، به طور قطع سلامت مردم را ترجیح می‌دهم. با این حال مسئولان قوه قضاییه عنوان می گنند اگر او دست از اعتصاب غذایی بردارد، مذاکره خواهیم کرد.

رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران، تاکید می‌کند: اگر نتانیاهو هم به عنوان منفورترین آدم برای ما، اینجا حضور داشته باشد و ایست قلبی به او دست دهد، من پزشکم و باید کمکش کنم.

او می‌گوید: ظاهرا محکومیت آرش صادقی ۱۵ سال است، من کاری به محکومیت او ندارم اما برای سلامتی‌اش تلاش می‌کنم و چند بار سعی کرده ام با دادستان گفت و گو کنم و تلاش ام صرفا به واسطه سلامت آرش صادقی است.

حافظی یک اصولگراست

به گزارش خبرآنلاین، دیگر بحثی که در نشست خبری رحمت اله حافظی مورد سوال خبرنگاران قرار گرفت، موضع سیاسی حافظی است. موضعی که به طور قطع در انتخابات سال آینده شورای شهر تهران برای آینده سیاسی او تعیین کننده خواهد بود. او در این باره عنوان کرد: من یک اصولگرا هستم اما معیار اصولگرا بودن را اصولگرایان تندرو تعیین نمی‌کنند. من اعتقاد دارم که تندروی های جناح های سیاسی باعث می‌شود مردم آسیب ببیند و به طور کلی اصولگرایی هستم که سه خط قرمز دارد: اصل نظام، مقام معظم رهبری و منافع مردم.

او گفت: در مباحث سیاسی خطا اینجاست که برخی عملکرد برخی از مدیران را به آبروی نظام گره می‌زنند، به نظر من اقتدار نظام بسیار فراتر از آن است که با بحث‌های این‌چنینی مخدوش شود ، اگر کسانی با عینک سیاسی به مسایل نگاه می‌کنند مشکل از آنهاست و اگر مدیری در جایگاهی که قرار گرفته است خطایی کرده، چرا باید نظام زیر سوال برود؟

حافظی با تاکید بر اینکه مقابله با فساد یکی از مطالبات اصلی مقام معظم رهبری است، می گوید: طی سال‌های اخیر جلساتی داشتیم درباره مساله فساد و تخلفات در مدیریت شهری، اما به نتیجه نمی‌رسیم، از اردیبهشت ماه به نهادی های نظارتی نامه دادیم و جلسات متعدد داشتم و خیلی از مصادیق فساد را منتقل کردیم و حتی پیشنهاداتی دادیم که قوانین را برای بستن راه‌های تخلف اصلاح کنند.

او گفت: درباره واگذاری شهروند و شهر آفتاب بارها مطرح کردیم که این موضع تخلف است و انحراف است و بررسی کنید این موضوع را. اما اول این موضوع را تصویب کردند و بعد بانک مرکزی مخالفت کرد.

حافظی درباره بحث‌های مطرح شده درباره لیست ۲۱ نفره اصلاح‌طلبان برای انتخابات دوره پنجم شورای شهر گفت: در این باره من من خبری ندارم، ولی من مستقل هستم و هرکسی بخواهد می‌تواند اسم‌ من را در لیست بگذارد به شرطی که در زمان رای دادن در صحن شورا، من استقلال خودم را داشته باشم.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر در پاسخ به این سوال که معلوم کنید کدام گروه سیاسی هستید، اگر اصولگرا هستید، باید تابع نظرات اصولگرایان باشید، گفت: اصولگرایی که کورکورانه از یک فرد خاصی یا موضوع خاصی تبعیت کند، اصولگرا نیست. اصولگرایی باید به معنی این باشد که اصل نظام را بپذیرند، در چارچوب مواضع رهبری باشند، و منافع مردم برایشان مهم باشد.

او ادامه داد: من در هیچ‌گروه سیاسی نبودم، نیستم و از هیچ‌گروه سیاسی خط نمیگیرم. مستقل هستم و خودم تصمیم میگیرم.

۴۲۴۲

کد خبر 618128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سعید RO ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
  50 3
  اصولگرا و اصلاح طلب بودن مهم نیست. مهم صداقت، وجدان کاری و انسانیته که آقای حافظی دارند. هزاران درود بر دکتر حافظی عزیز.
 • بی نام A1 ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
  23 2
  دمت گرم. کسی که به آخرت می اندیشد و می داند که آنجا تنها خواهد بود و هیچ گروه سیاسی نیست که آنجا از او حمایت کند مثل شما خواهد اندیشید. این دنیا بازیچه ای بیش نیست. البته گرچه این دنیا بازیچه است اما همینجاست که سره از ناسره تفکیک پیدا می کند و مسلما سرنوشت کسی که کور است یا خود را به کوری زده با کسی که بینا و حساس به امور بندگان خداست با هم متفاوت خواهد بود
 • علی A1 ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
  20 2
  خبرانلاین یعنی واقعا دغدغت اینه که ایشون اصولگرا هستن یا اصلاح طلب؟؟؟ ننوشتی ننوشتی حالا که داری مینویسی جای پرداختن به جان زندانیا برات مسئلست ایشون اضولگرا هستن یا اصلاح طلب؟
 • بی نام GB ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
  0 0
  بد نیست در خصوص آقای شهردار که در یادداشت انتقادی‌شان از مسئولان خواسته‌اند این آسیب‌ها و معضلات را از نزدیک ببینند و با آن‌ها زندگی کنند. اعضای محترم شورای شهر به آقای شهردار متذکر شوند که خود از مسئولین جمع‌آوری و سازماندهی این افراد در جامعه هستند چرا که نصیر آباد خادم آباد و گورستان آنجا در محدوده شهرداری منطقه 18 تهران است؟